שתף קטע נבחר

ח"כ אלון פרש מתפקידו כיו"ר "האיחוד הלאומי"

סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" החליטה היום שלא לפרוש מהממשלה, אולם אלון החליט לפעול לבד והודיע על פרישה עצמאית. ח"כ מהסיעה: "אלון מנסה להצטייר כרדיקלי וחושף אותנו לביקורת המצביעים"

יו"ר סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו", ח"כ בני אלון, החליט היום לפרוש מתפקידו כיו"ר הסיעה וכנציגה בהנהלת הקואליציה. זאת, בשל החלטת הסיעה להישאר בממשלה.
לפני חודשים אחדים הודיע השר רחבעם זאבי כי הוא רוצה לפרוש מהממשלה. בני אלון אמר אז כי "זו לא העת". עכשיו התהפכו היוצרות: השר זאבי טוען כי עיתוי הפרישה אינו במקום ואילו אלון הוא זה להשלים עם המצב.
בישיבת הסיעה היום (ה') סקר השר זאבי בהנאה את פעולותיו האחרונות של ראש הממשלה – פעולת צה"ל באבו סנינא, איסור על פרס לקיים פגישה נוספת עם ערפאת, מניעת נסיעת כלי רכב פלסטינים בבקעה ואי מתן ציוד לפיזור הפגנות לפלסטינים. אלון בחר להתמקד בשלילי מבחינתו – הצהרת שרון על רצונו במדינה פלסטינית ופגישת פרס עם עריקאת ואבו עלא.
חבריו של אלון לסיעה מאוד לא אהבו את המהלך שביצע. לטענתם, כמובן שלא לייחוס, גם אלון תמך הבוקר בהחלטתם שלא לפרוש ואמר שהעיתוי אינו נכון. לטענת אחד מחברי הכנסת של הסיעה, אלון מנסה להצטייר כרדיקלי ביותר מביניהם, כנאמן יותר לאידיאולוגיית הימין ו"הוא עושה זאת על חשבוננו".
גם שותפו של אלון לסיעת מולדת, השר זאבי, לא אהב את היוזמה העצמאית של חברו ובמיוחד לא את הדרך שבה היא יצאה לפועל – בהודעה כתובה ומפורטת לעיתונות זמן קצר אחרי ישיבת הסיעה בה הוחלט לא לפרוש. זאבי סבר שהסיעה צריכה לדבר קול אחד ולהימנע מפילוגים כדי שתוכל לרוץ במשותף בבחירות הבאות ולהימנע מאיבוד המצביעים כפי שקרא לימין שהתפרק ב-96' ו-99' לרסיסי מפלגות.
בהודעה לעיתונות כותב ח"כ אלון: "מעשי שרון מדליקים אצלי נורה אדומה שהגרוע מכל עומד לקרות ... צריך למוטט את הרשות הפלסטינית... ההישרדות וההתשה של שרון יכולים להצליח זמנית כל עוד הוא ברשות הממשלה, אבל את שמיר ומדריד החליף רבין ואת שרון בעוד שנתיים, אחרי שהעם יתייאש מאלטרנטיבה אמיתית ומניצחון על האויב הפלסטיני - יחליף גורם מרכזי, מתון אחר. באין חזון יפרע עם ובאין אלטרנטיבה צבאית מדינית כל ההתפכחות הכואבת מתהליך אוסלו תנוקז להיפרדות חד צדדית עם עקירת ישובים והקמת מדינה פלסטינית במקומה של מדינת ישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
"למוטט את הרשות". אלון
צילום דלית שחם
מומלצים