שתף קטע נבחר

"שרון מתנגד לפגישה בין פרס לערפאת"

מסתמן משבר חדש בין פרס ושרון: אחד השרים בממשלה טוען כי ראש הממשלה סיכל ניסיון של שר החוץ להיפגש עם ערפאת בכנס ביוון. מקורבי פרס טוענים כי פרס עצמו לא היה מעוניין בפגישה בעיתוי זה, אולם הם מודעים לאי שביעות הרצון של שרון מפגישות פרס-ערפאת

מסתמן משבר חדש בין ראש הממשלה אריאל שרון לשר החוץ שמעון פרס על רקע פגישותיו של פרס עם ערפאת.
אחד השרים בממשלה, שאינו ממפלגת העבודה, נשמע מרוצה. "שרון טוען שלא יאפשר יותר לפרס להיפגש עם ערפאת", הוא אמר היום (ו') ל-ynet, "הוא גרם לכך שתתבטל הפגישה שתוכננה להתקיים ביוון בכנס המפלגה הסוציאליסטית".
מקורבי פרס טוענים שפרס לא היה מעוניין בעיתוי ובמיקום הפגישה הזו משום שהיא לא הוכנה די צורכה, אך גם הם חשים את הרוחות המנשבות מלשכת ראש הממשלה, לפיהן הפגישה האחרונה בין פרס ליו"ר הרשות הפלסטינית החמירה את המצב במקום לשפר אותו.
לדידם של אנשי שרון, ערפאת מנצל את הלגיטימציה שהוא מקבל מעצם קיום המפגשים כדי להעצים את הפיגועים נגד ישראל ופרס משמש עבורו כעלה תאנה. לפרס, הם אומרים, אסור להיפגש שוב עם ערפאת בקרוב.
בעקבות ההתפתחויות נשמע פרס בעיקר מודאג. בפורום שרינו של מפלגת העבודה לפני ימים אחדים, הוא הזהיר את חבריו למפלגה מהקו הימני-קיצוני אליו נוטה הממשלה. שר הביטחון בנימין בן אליעזר, לא הסכים: "ערפאת לא מקיים את ההבטחות שהבטיח לך", אמר לפרס בישיבה.
פרס ככל הנראה ייאלץ לחכות עד נובמבר, אז אמור להיפגש שרון עם נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש. הממשל האמריקני צפוי להמשיך להפעיל לחץ ליישם את דו"חות טנט ומיטשל, מהלך שיגרום לחידוש הקשר עם הצד הפלסטיני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
שרון ופרס. מהמורות ביחסים
צילום רוייטרס
מומלצים