שתף קטע נבחר

צה"ל הסיג את כוחותיו מאבו סנינה וחארת א-שייח'

הכוחות יצאו משתי השכונות סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר. עשרות מתנחלים התעמתו עם החיילים וחלקם נעצרו. אנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים תפסו את מקומם. על הנסיגה סוכם בפגישת גורמי הביטחון של ישראל והפלסטינים. הקלות נוספות יבוצעו ביריחו, ג'נין וברצועת עזה

כוחות צה"ל נסוגו הלילה (יום ב') משכונות אבו סנינה וחארת א-שייח' בחברון, עליהן השתלט לפני כשבוע.
סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר נסוגו הכוחות בשתי השכונות, ואת מקומם תפסו אנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים. על הנסיגה סוכם בפגישה הביטחונית בין הישראלים לפלסטינים שנערכה אמש. ההחלטה על הפינוי התקבלה עקב הבטחה פלסטינית לדאוג לסדר לאחר שכוחות צה"ל יעזבו את המקום.
23 מתושבי היישוב היהודי בחברון נעצרו במהלך הנסיגה, לאחר שהתעמתו במהלך הלילה עם כוחות הביטחון וניסו לחדור לשטח השכונה הפלסטינית. במשטרת חברון נותרו במעצר שני מתנחלים, שסירבו לציית לתנאי השחרור שמציבה להם המשטרה. לשניים מיוחסות עבירות של הפרת הוראה חוקית, הכשלת כוחות הביטחון בתפקיד וגרימת נזק לרכוש פלסטיני. מהמשטרה נמסר כי בכוונתה להשלים את החקירה, לאסוף ראיות כנגד כל החשודים ולהביאם לדין.
מקור בפיקוד מרכז מסר ל-ynet כי יבוצעו גם הקלות לאוכלוסייה הפלסטינית באזור יריחו וג'נין. הגורם ציין כי מדובר בהקלה במעבר במחסומים והקלות אזרחיות נוספות.
על אופי ההקלות סיכמו אתמול בצהריים שר החוץ שמעון פרס והבכירים הפלסטינים אבו עלא וסעיב עריקאת. הנציגים הביטחוניים ביצעו את התיאום לקראת היישום בשטח.
מזכיר הממשלה גדעון סער מסר על הקלות נוספות שיבוצעו ובתוכן פתיחת מחסומי סורדא וקלנדיה, טיפול בסוגיית הכנסת דלק לשטחים והרחבת רצועת הדייג בגזרה הצפונית של רצועת עזה.

בן אליעזר: שני ערוצים

שר הביטחון בן אליעזר אמר אתמול בסיור שערך בכרם שלום, בהתייחסו לנושא ההקלות לפלסטינים: "אנחנו עובדים בשני ערוצים מקבילים. ערוץ אחד שבו אין הקלות, של לחימה בלתי פוסקת בטרור, וערוץ נוסף, של הקלות לאוכלוסיה הפלסטינית. כמה שנוכל לעזור, אנחנו נעזור".
בן אליעזר הוסיף כי אם הרשות הפלסטינית תשמור על השקט, תבצע ישראל גם הקלות צבאיות בדומה לאלה שנעשו בבית ג'אלה. "ממה שאני לומד בשטח הפלסטינים עושים מאמץ לשפר את תדמיתם בעולם, אבל אני רואה שגם האירגונים האיסלמיים עושים מאמצים משלהם", סיכם.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
כתר בשטחים (ארכיון)
צילום איי פי
מומלצים