שתף קטע נבחר

העבודה: עוד שבועיים יוחלט מי היו"ר

לאחר כחמש שעות של שמיעת טענות המתמודדים החליטו חברי המוסד לבירור עתירות בעבודה שוועדת הבחירות תקבע עד לסוף החודש מי יהיה יו"ר המפלגה. גם בורג וגם בן אליעזר מרוצים

המוסד לבירור עתירות במפלגת העבודה החליט אמש (ב') שלא להכריז על ח"כ אברהם בורג כיו"ר הנבחר של המפלגה. בתום שמיעת טיעוני המתמודדים על ראשות העבודה, בורג ובן אליעזר, פורסמה החלטה ובה נאמר שעל ועדת הבחירות לדון בכל העתירות ולהכריז על היו"ר הנבחר עד ל-30 באוקטובר. עוד הוחלט כי ועדת הבחירות היא הגוף שיקבע מי היו"ר הנבחר.
במטה בן אליעזר הביעו סיפוק מההחלטה וטענו כי היא מוכיחה שהיה בסיס לטענת המטה אודות זיופים בקנה מידה גדול. גם במטה בורג חגגו: "זו החלטה מצוינת עבורנו ואנחנו נורא שמחים עליה" אמרה דוברת יו"ר הכנסת "המוסד לבירור עתירות החליט היום לשים קץ לסחבת ולהחליט מי יהיה היו"ר הנבחר בתוך שבועיים. הדבר ימנע בזבוז זמן והרס המפלגה".

"לא למשוך יותר את התהליך"

המוסד לבירור עתירות התכנס בבית מפלגת העבודה ושמע את טיעוני הצדדים במשך חמש שעות. בתחילה העריכו במסדרונות כי החברים יפתיעו ויכריזו על בורג כמנצח בפריימריס ובכך בעצם יסתמו את הגולל על בירור תקין וממושך של אי הסדרים ביום הבחירות.
עורכי הדין של בורג ביקשו למנותו לאלתר ליושב ראש המפלגה, מאחר ולטענתם, חלפו כבר שישה שבועות מאז הבחירות והוא המתמודד המוביל. "למפלגת העבודה אין מנהיג", טען עו"ד יעקב נאמן שמייצג את בורג. "לאחר הבחירות הוחלט שלא להכריז על מנצח ולהסתפק בפירסום התוצאות. אך הוחלט אז כי תוך ימים תיפול החלטה, ומאז כבר חלף זמן רב ולמפלגה אין מוביל. אי אפשר למשוך את ההליך המשפטי בלי סוף", טען נאמן.
במטה פואד התנגדו בתוקף למינוי "זמני" של בורג. עו"ד רם כספי שייצג את בן אליעזר, אמר כי אם יוכרז בורג כמנצח ולו באופן זמני, הוא בעצם יזכה במינוי מן ההפקר. "אם בורג יתיישב על כיסא היושב ראש", הסביר כספי, "איש לא יזיז אותו משם. תהליך הבירור לא ייגמר לעולם והזמני יהפוך לקבוע. יהיו שוב דיונים וערעורים שאין להם משמעות... לפני בירור העתירות אין למנות מנצח זמני".
כזכור, לאחר הפריימריס בעבודה התפטר יו"ר ועדת הבחירות, אפי שטנצלר, מתפקידו, ולכן הוקפא תהליך בירור העתירות. בתגובה להתמשכות ההליכים וריבוי העתירות – דרש בורג הכרעה מיידית אולם הבטיח, כי "אם בתום בירור העתירות יתברר כי אינני המנצח במירוץ הזה, אפנה את הכיסא", דברי בורג.
בסופו של דבר, למרות שכבר חלפו למעלה מארבעים יום מאז הבחירות, החליטו חברי המוסד לבירור עתירות לתת סיכוי נוסף לבירור המשפטי. בקשתו של בורג נדחתה לפי שעה לפחות עד ל-30 באוקטובר וכצפוי בקרבת השר בן אליעזר רוו נחת מההודעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
עדיין לא יו"ר. בורג
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים