שתף קטע נבחר

גינויים באירופה לרצח זאבי

טוני בלייר פרסם הודעת גינוי לרצח וקרא לצדדים לנהוג באיפוק. שר החוץ הבריטי: "זהו הלם עמוק וחדשות רעות מאוד". גינויים גם בגרמניה ובאיחוד האירופי הקורא "לנקוט בכל המאמצים להבאת המבצעים לדין"

גינויים בבריטניה, גרמניה ובאיחוד האירופי לרצח השר רחבעם זאבי.
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, פרסם הודעת גינוי לרצח וקרא לצדדים לנהוג איפוק בתגובה לאלו שכל מבוקשם להרוס כל ניסיון להשכין שלום.
שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, אף טילפן לשר החוץ שמעון פרס והביע זעזוע מההתנקשות. הוא אמר כי "בבריטניה המומים מההתנקשות בחייו של השר".
בכינוס בלוכסמבורג אמר סטרו: "זהו הלם עמוק, חדשות רעות מאוד אשר מדגישות את הצורך בתהליך שלום ואת תפקידם של הקיצוניים ביחס לתהליך הזה".
ממשלת גרמניה מגנה גם היא את הרצח וקוראת לעשות הכל כדי למנוע הסלמה נוספת באלימות. שר החוץ יושקה פישר כתב באיגרת תנחומים לעמיתו השר פרס כי "הסלמה כזו רק תשחק לידי רוצחים ותשרת את מטרותיהם".
האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חביאר סולאנה, גינה בחריפות את הרצח ואמר כי יש לנקוט בכל המאמצים להביא את המבצעים לדין.
הנציב האירופי ליחסי חוץ, כריס פאטן, אמר כי המתנקשים בחיי זאבי "רצו ללא ספק לגרום להאטת המאמצים לקידום תהליך השלום במזרח התיכון. אולם עלינו למנוע מהם להצליח בכוונותיהם המרושעות.
הוא גם כינה את ההתנקשות "פעולת אלימות נוראה המהווה התקפה על מדינת ישראל".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
סטרו. הלם עמוק
צילום איי פי
מומלצים