שתף קטע נבחר

השר כהן לרשות השידור: לא לראיין גורמים פלסטינים

זעמה של שרת החינוך לימור לבנת התעורר לאחר ששמעה ראיון עם מפקד הפתח בגדה. היא העלתה את הנושא בישיבת הממשלה. ראש הממשלה תמך והבקשה הועברה לרשות השידור. לשכת מנהל הרדיו: מדובר ברענון הנחיה שלא לשדר דברי הסתה

כשבועיים אחרי שממשל בוש קרא לתקשורת האמריקנית "לערוך" את דברי בין לאדן, מגיעה הגירסה הישראלית: השר רענן כהן העביר אמש (א') לרשות השידור בקשה לבחון הגבלת ראיונות בתקשורת עם גורמים פלסטינים "המעורבים בפעולות טרור" כהגדרתו. כהן העביר את הבקשה בעקבות פניית ראש הממשלה אריאל שרון ושרת החינוך לימור לבנת בישיבת הממשלה.
"ראש הממשלה, שתקף את התופעה, ביקש ממני לבדוק את העניין", אמר כהן. "אני בהחלט חושב שיש צדק בדבר. לפי מסמך נקדי שקובע את תקנות רשות השידור, אין לשרת פעילות עוינת של ארגוני טרור. במסמך נכתב כי רשות השידור לא תשמש במה לגורמים העוינים את מדינת ישראל בגלוי".
השר כהן מסר כי פנה ליו"ר רשות השידור, נחמן שי, ולמנהל הרדיו, אמנון נדב, כדי שיבררו "כיצד ניתן למנוע הסתה בכלי התקשורת הישראליים". ממשרדו של אמנון נדב, מנהל הרדיו, נמסר בתגובה כי "ההנחיה קיימת, מדובר ברענון לגבי ההנחיה שלא לשדר דברי הסתה בקול ישראל".

לבנת כעסה

הבקשה הועברה לאחר שזעמה של השרה לבנת, שהיתה בדרכה לישיבת הממשלה, התעורר כשהאזינה לראיון רדיופוני ששודר בקול ישראל עם חסן אל-שייך, מפקד כוחות הפתח בגדה. בעת הישיבה פנתה לבנת לשר כהן וביקשה שלא לאפשר לכלי התקשורת לראיין גורמים ברשות הפלסטינית הידועים לישראל כמעורבים בפעולות טרור.
"למה אנחנו צריכים לתת במה בכלי התקשורת לאנשים הקוראים להשמדתנו, בתקופה כה קשה בה אנחנו נמצאים?", אמרה לבנת בישיבה. "בארה"ב כלי התקשורת פעלו מיוזמתם והורידו דוברים של הטליבאן שדיברו בגנות ארה"ב". ראש הממשלה אריאל שרון הביע תמיכה בדבריה של לבנת וביקש אף הוא מכהן לבדוק את הנושא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
התעצבנו. שרון ולבנת
גלי תיבון
מומלצים