שתף קטע נבחר

האפיפיור רוצה ערבויות בינלאומיות בירושלים

כך אמר אמש האפיפיור בקבלת פנים שערך לשגריר החדש של ישראל בוותיקן, יוסף נוויל למדן. האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, דורש מישראל, שלא לקבל החלטות חד צדדיות בכל הקשור לירושלים ורואה בעיר הקדושה עיר השייכת למאמיני שלוש הדתות ולא רק למי שחיים בה

האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, מתעקש על כך שירושלים זקוקה לערבויות בינלאומיות ושכל החלטה הקשורה בעיר ועשויה להשפיע עליה, לא תתקבל באורח חד צדדי. האפיפיור אמר את הדברים אמש (יום ב') בקבלת פנים שערך לשגריר החדש של ישראל בוותיקן. באותה הזדמנות ביטא האפיפיור את דאגתו ותקוותו לשלום בר קיימא במזרח התיכון. "ביחס לשאלה העדינה, שאלת ירושלים, מה שחשוב הוא שהדרך קדימה תהיה דרך של דיאלוג והסכמה, ולא דרך של כוח או כפייה", אמר האפיפיור ליוסף נוויל למדן, שגריר ישראל בוותיקן.
האפיפיור אמר את הדברים ברוח ההסכמה אליה הגיע עם הפלסטינים ב-16 בפברואר השנה. בין הוותיקן והרשות הפלסטינית, נוסחה הסכמה, שמזהירה את ישראל מפני החלטות חד צדדיות שישפיעו על ירושלים. החלטות כאלה, הסכימו הצדדים, הן בלתי רצויות, הן מהבחינה המוסרית והן מהבחינה החוקית. בתגובה למסמך הזה, האשימה ישראל את הוותיקן בהתערבות, שלא במקומה, בשיחות השלום.
הטון שנלווה לדבריו של האפיפיור היום היה רך יותר מהטונים שהושמעו בעבר, אולם, עדיין, המסר שלהם היה ישיר וברור מאד. "מה שהכי חשוב והכי מדאיג את המושב הקדוש בנושא ירושלים הוא שהאופי הדתי הייחודי של העיר הקדושה יישמר. זאת ניתן יהיה להבטיח רק על ידי ערבויות בינלאומיות", אמר האפיפיור, "מטרתה של התמיכה הבינלאומית בירושלים לשמר את הירושות הגדולות של העיר הקדושה, השייכות ליהודים, לנוצרים ולמוסלמים בכל העולם ולא רק לאלה שחיים שם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגמא
האפיפיור בביקורו בירושלים
סיגמא
מומלצים