שתף קטע נבחר

מסתמן: השופט שהעליב אשה יועמד לדין

כך דווח בערוץ 2. השופט מנחם הכהן אמר לאשה שהוכתה על ידי בעלה בנעליים, כי "חבל שאין לי כאן גם נעליים"

שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, מנחם הכהן, שאמר לאשה שהוכתה על ידי בעלה והעידה כיצד בעלה הלם בה, בין השאר, בנעליים, כי "חבל שאין לי כאן גם נעליים", יועמד כנראה לדין. ערוץ 2 דיווח כי שר המשפטים מאיר שטרית צפוי להחליט בקרוב על פתיחת הליכים להעמדה לדין משמעתי של השופט.
תחילה הסתפקו בהנהלת בתי המשפט בהתנצלות בשם השופט על דבריו, אבל האשה התעקשה להמשיך בהליכים משמעתיים נגדו. לאחר בירור נוסף, נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, החליט שיש מקום להעמידו לדין. שר המשפטים אימץ את העמדה הזו, ובאחרונה פנה לפרקליטות כדי לגבש עמדה סופית.
אופיר אקוניס, יועץ התקשורת של השר, אמר ל-ynet כי ככל הנראה מחר (ג') תחליט הפרקליטות באיזו דרך לקיים את הבדיקה וייתכן שיוחלט שם להקים ועדה בודקת, שבהמשך תגיש את מסקנותיה לשר המשפטים.
לדבריו, "העמדה לדין משמעתי היא צעד חריג ויוצא דופן בבתי המשפט". יצוין כי רק מקרים בודדים כאלה התנהלו במערכת המשפט מאז קום המדינה.
מהנהלת בתי המשפט נמסר ל-ynet כי "לא הוחלט עדיין האם להעמיד או שלא להעמיד את השופט מנחם הכהן לדין. לשופט עצמו יש מה לומר בעניין והוא יאמר זאת במסגרת המתאימה ולא בתקשורת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
השופט מנחם הכהן. דין משמעתי?
צילום ערוץ 2
מומלצים