שתף קטע נבחר

הכנסת תציין היום שבעה ימים לרצח השר זאבי

בדיון שנערך אמש בנושא רצח השר, התעורר גל מחאות בתגובה לדברי שרת החינוך, על לימוד "מורשת גנדי" בבתי ספר. חלק מחברי הכנסת ציינו כי "ראוי שילדי ישראל יידעו מי זה זאבי, לא את משנת הטרנספר שלו"

הכנסת תקיים היום (ג') ישיבת אבל לציון שבעה ימים להירצחו של השר רחבעם זאבי. קודם לכן, בבוקר, תיערך עלייה לקברו של השר המנוח בחלקה הצבאית בהר הרצל.
אמש התקיים דיון על רצח השר וההשלכותיו. בעת הדיון מחו חברי כנסת על כך שלמעט השר דני נוה, לא נכחו בדיון שרים. "זו חצי ישיבת אבל, הם יכולים לבוא כאשר מדובר על חברם", אמר ח"כ שאול יהלום (המפד"ל).
עיקר הדיון המתוח התמקד בכניסת צה"ל לשטחי A. גם נושא אבטחת חברי הכנסת והשרים עלה לדיון. ח"כ אופיר פינס (העבודה) מתח ביקורת על ההחלטה שהשב"כ יחקור את עצמו בפרשת הרצח ודרש כי הממשלה תמנה ועדת חקירה.
לאחר מכן עלה לדיון הרעיון של שרת החינוך לימור לבנת על לימוד "מורשת גנדי" בבתי ספר והוא עורר גל מחאות. ח"כ אילן גלאון (מרצ) אמר כי "בני תמותה אנחנו, וכאשר הולך מאיתנו איש, אנחנו משתדלים לזכור את צדדיו הטובים, אבל לא עד כדי שכחה את צדדיו הלא טובים, וצריך לזכור שרעיון הטרנספר היה הרעיון הנפסד ביותר של העם היהודי".
ח"כ נחמה רונן (המרכז) הסכימה וציינה כי "ראוי שילדי ישראל ידעו מי זה השר רחבעם זאבי, לא את משנת הטרנספר שלו".
חברי כנסת ערבים, על אף שגינו את הרצח, שבו והזכירו את סלידתם ממשנתו הפוליטית של זאבי. "זאבי במידה לא מועטה נפל קורבן לשיטה שהוא דגל בה. יש חוקי טבע בהיסטוריה. מי שחוטף ינסה להחטיף בחזרה ולא תמיד על פי שיקול דעת מיושב ולא על פי משנה פוליטית סדורה ואחראית", אמר ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש), "סלדתי מהאיש וממשנתו. שרון נהג ברצח זאבי כמי שנפל בחלקו שלל רב. מצא לו האליבי להוציא לפועל את מלחמת לבנון השנייה בפלסטין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ג'ו קוט
השר זאבי ז"ל. ישיבת אבל
צילום ג'ו קוט
מומלצים