שתף קטע נבחר

נסיון פיוס בין ישי לאנשי דרעי

אורי זוהר מוביל מהלך של ניסיון פיוס בין מחנות דרעי וישי בש"ס. אמש נשא ישי נאום באוהל המחאה בו הצהיר: דרעי הוא מנהיגנו

יום לאחר התקפתה החריפה של יפה דרעי על אלי ישי, מנסים בש"ס לפייס בין שני המחנות, ניסיון אותו מוביל אורי זוהר. אתמול (יום ג') נערכה פגישה בין יפה דרעי לבין אלי ישי. בפגישה נכחו גם הרב זוהר ודוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף.
מחר אמורים להיפגש ישי ומשה עידן, מקורבו של דרעי שפוטר מתפקיד עורך "יום ליום".
יפה דרעי תקפה אתמול את ישי על החלטתו להדיח את עידן, שכונה 'הקמב"צ של דרעי', מתפקידו כמנכ"ל ביטאון ש"ס ואמרה: "לדעתי הוא טעה טעות חמורה שתחזור אליו כבומרנג".
דבריה אלה של דרעי הובילו להערכות כי המלחמה הפנימית היא בלתי נמנעת. מקורבי אלי ישי הגיבו כי "מפאת הכבוד שאלי ישי רוחש לרב אריה דרעי, מזכה הרבים, הוא לא יגיב על הדברים", והוסיפו כי "אין אשה נתפסת בצערה".
בעקבות שיחת טלפון שקיבלה מבעלה במעשיהו, מיתנה יפה דרעי את דבריה בראיונות שנתנה בשעות הצהריים וקראה לאחדות. בשלב זה התערב בסכסוך המתהווה ראש ישיבת "שאגת אריה" הרב אורי זוהר, שעל פי הוראתו של דרעי פעל להרגעת הרוחות. זוהר שכנע את ישי שחשש לספוג קריאות בוז, כי הוא יכול להגיע למאהל המחאה במעשיהו.
בימים האחרונים פעל זוהר לשכנע את הגרעין הקשה של חסידי דרעי כי ממלחמות פנימיות בש"ס המרוויחים היחידים יהיו אנשי השמאל. אתמול בשעות הערב עלה זוהר לנאום על הבמה באתר המחאה, וביקש להימנע מקריאות בוז כלפי ישי. בסביבות השעה 23.30 בא למקום ישי, שכבש את הקהל בנאום תמיכה נלהב בדרעי ובמנהיגותו. ישי הצהיר כי "אהבתו לדרעי לא פחותה משל אף אחד מהנוכחים" וסיים את נאומו במילים "אריה דרעי המנהיג שלנו". גם לאחר הפגישה היום עם יפה דרעי הודיע דוברו של ישי כי " ישי יוסיף לתמוך באריה דרעי ובמשפחתו ולאחד את השורות בש"ס".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
זוהר. ניסיון תיווך
צילום: דודו בכר
זום 77
יפה דרעי. יחזור כבומרגנג
זום 77
אי פי
ישי. דרעי המנהיג שלנו
אי פי
מומלצים