שתף קטע נבחר

"אוטובוסים שוב יתפוצצו בת"א וירושלים"

זעם בקרב הפלסטינים בעקבות הפעולה בבית רימא. שר פלסטיני: ישראל ביצעה בתושבי הכפר "טבח המזכיר את מעשי הטבח הישראלים בשנות החמישים". לדבריו, לפי אותו הגיון בו מפציצים האמריקנים את אפגינסטן, הם צריכים עכשיו להפציץ את תל אביב"

האמריקנים חייבים לפעול להפסקה מיידית של פעולת צה"ל בשטחים, אם אינם רוצים להיות מואשמים במדיניות של איפה ואיפה. כך אמר ל-ynet שר פלסטיני, בעקבות פעולת צה"ל בבית רימא, בה נהרגו בין 5 ל-10 פלסטינים.
לדבריו, ישראל מבצעת בתושבים הפלסטינים של הכפר טבח המזכיר את מעשי הטבח שביצעו צה"ל וקבוצות חמושות ישראליות בשנות החמישים והשישים. "אם האמריקנים רוצים את תמיכת הפלסטינים והעולם הערבי במלחמה שהם מנהלים נגד הטרור, הם חייבים להפסיק את הטרור הישראלי לאלתר".
הוא הוסיף כי "אם ארה"ב מפציצה את אפגניסטן בתגובה לטרור שיצא ממנה, ארה"ב על פי החשבון הזה צריכה להתחיל להפציץ את תל אביב".
השר אמר כי במעשיה ישראל מחלישה את הרשות הפלסטינית ואת מאמצי הרשות להביא לשמירת הפסקת האש. "שרון אינו מעוניין בהסכם שלום ובמעשה הטבח הנוראי שהוא מבצע בבית רימא הוא מבקש להבהיר לאנשי הימין שלחצו אותו בהפגנה הגדולה שהיתה בירושלים כי הוא ממשיך לטבוח בפלסטינים וכי במעשה הטבח הזה הוא זכאי לתמיכתם".
חאתם עבד אל קאדר, מראשי התנזים של הפתח, אמר ל-ynet כי תנועתו לא תשב בחיבוק ידיים לנוכח מעשי הטבח שמחוללת ישראל בבית רימא ובטול כרם. "אין שום סיבה שנתאפק לנוכח המתקפה הישראלית שדרסה את הפסקת האש וטובחת בנו". לדבריו, הרשות הפלסטינית אינה פועלת כפי שישראל פועלת והיא מגזימה בדרישתה מהפלגים הפלסטיניים לשמור על איפוק".
חאתם אמר שכנראה הלחץ האמריקני, "מביא לתוצאה הפוכה ושרון פועל הפוך ממה שהאמריקנים רוצים. שרון הוא נטל על האמריקנים שצריכים לחנך אותו. מה שבטוח, ישראל תשלם מחיר כבד על כך ששרון מהמר באמצעות טנקים על העתיד שלה".
עבד אל קאדר אמר כי על ישראל לדעת שזכותו של העם הפלסטיני להגיב על מעשי התוקפנות שלה.
גם גורם ביטחוני בכיר ברמאללה אמר בצהריים כי "עדיין אין לפלסטינים תמונה ברורה וודאית של מה שמתרחש בבית רימא". לדבריו, מגיעות משם ידיעות מצמררות על כך שחיילי צה"ל הורגים וטובחים בדם קר בפלסטינים חסרי הגנה וחסרי נשק. התמונות האלה מחזירות אותנו הרבה מאוד אחורה ואין שום ספק שבין הפלסטינים יהיו כאלה שיתבעו תגובה כואבת. כשמכוניות התופת ישובו להעיף אוטובוסים בתל אביב ובירושלים על הישראלים לדעת שדמם של ההרוגים משני הצדדים בראשה של ממשלת שרון".
הקצין העריך כי הרשות הפלסטינית תמשיך בימים הקרובים לשמור על הפסקת האש אולם לדבריו אין שום ודאות כי הרשות תצליח לשמר את הפסקת האש אם תמשיך ישראל במדיניות ההרג והטבח הנוכחי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
ערפאת. שהאמריקנים יתערבו
צילום איי פי
מומלצים