שתף קטע נבחר

ועדת החוקה קידמה חמש הצעות בנושא האלימות במשפחה

"מעשי האלימות מחזקים את הצורך בחקיקה" אמר יו"ר הוועדה ח"כ אופיר פינס. לפי ההצעות יוחמרו העונשים, ניתן יהיה לערער על החלטה לסגור תיקים ואולי גם ייקבעו בחוק עונשי מינימום

ועדת החוקה של הכנסת קידמה היום (ה') חמש הצעות חוק בנושא אלימות במשפחה. יו"ר הועדה ח"כ אופיר פינס אומר ש"מעשי האלימות המזעזעים בשבוע האחרון מחזקים את הצורך בחקיקה תקיפה נגד אלימות".
הוועדה אישרה לקריאה שניה ושלישית ותביא להצבעה במליאה בשבוע הבא את הצעת החוק של חברות הכנסת יעל דיין, נעמי חזן ויהודית נאות הקובעת עונש של עשר שנות מאסר על עבירה של חבלה חמורה כלפי בן משפחה. עד כה העונש הקבוע בחוק עמד על שבע שנים. הוועדה אישרה לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ פינס הקובעת כי תיק חקירה שנפתח בשל תלונה על עבירת מין במשפחה לא ייסגר במשך שנה גם אם המתלוננת ביטלה תלונתה, בטרם תעשה בדיקה יזומה של רשויות הרווחה והמשטרה, כדי לוודא שהאלימות פסקה.
לקריאה ראשונה אושרה גם הצעת החוק של יעל דיין הבאה לקצר את הטיפול וההליכים המשפטיים בתחום האלימות במשפחה. הוועדה גם אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק של ח"כ נחום לנגנטל המאפשר למתלונן על עבירת אלימות במשפחה זכות ערעור על החלטה שלא לחקור או להעמיד לדין את החשוד. עם זאת יצוין שבמסגרת תיקונים שנעשו לאחרונה בחוק סעיף זה קיים למעשה.
כמו כן, התקיים דיון בהצעת החוק של חברות הכנסת יעל דיין וזהבה גלאון הקובעת כי עונשי המינימום המוטלים על עברייני אלימות במשפחה ועברייני מין יחייבו מאסר בפועל. מאסר על תנאי, לפי החוק המוצע, ייגזר רק בתנאים מיוחדים. עקב התנגדות הממשלה יתקיים דיון נוסף בהצעה בשבוע הבא. בדיון תוצג עמדת מערכת המשפט בנושא עונשי מינימום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
שלוש הצעות חוק. דיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים