שתף קטע נבחר

עתירה: להחזיר לשידור את "תהילים בשביל הנשמה"

התנועה להגינות שלטונית עתרה לבג"צ בדרישה לבטל החלטה של ועדת הערר של רשות השידור ולהחזיר לשידור את תשדירי "תהילים בשביל הנשמה". אמירת תהילים "מצויה בלב הקונסנזוס הישראלי יהודי", ולפיכך אין בכך מסיונריות, טוענים בתנועה

התנועה להגינות שלטונית עתרה היום (א') לבג"צ, בדרישה לבטל את ההחלטה של ועדת הערר לתשדירי פרסומת של רשות השידור לפסול לשידור את תשדיר "תהילים בשביל הנשמה".
לטענת העותרים, אמירת תהילים "מצויה בלב הקונסנזוס הישראלי יהודי", כמו גם אצל אומות העולם. מכאן שהגדרת התשדיר כ"שנוי במחלוקת אידיאולוגית", לטענתם, "רחוקה מהאמת".
עוד טוענים העותרים, כי רשות השידור הוקמה על פי חוק במטרה "לחזק את הקשר עם המורשת היהודית וערכיה, ולהעמיק את ידיעתה", ותשדיר "תהילים בשביל הנשמה" מגשים את תכלית ומטרת הקמת רשות השידור.
יצויין, כי תשדירי "תהילים בשביל הנשמה" אושרו לשידור ואף שודרו החל מיום ה-12 באוגוסט כ-205 פעמים עד הפסקתם. השידורים הופסקו ביום ה-24 בספטמבר לאחר שוועדת ערר לתשדירי פרסומת קיבלה החלטה לפסול לשידור את התשדיר וזאת לאחר דיון בערר שהוגש בפניה מטעמו של ח"כ פריצקי, שדרש לאסור את שידור התשדיר בטענה שמדובר במסיונריות.
יו"ר התנועה להגינות שלטונית, מרדכי אייזנברג, אמר כי ההחלטה של ועדת הערר מקוממת, לא הגיונית וניתנה בחוסר דיוק, וכי הטענה כאילו תהילים זה פרסומת מיסיונרית "זה עלבון לשכל הישר".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ח"כ פריצקי. ביקש לפסול לשידור
אתר הכנסת
מומלצים