שתף קטע נבחר

בורג ובן אליעזר: נשתף פעולה אחרי ההכרעה

בפגישה שהתקיימה הבוקר בין יו"ר הכנסת לבין שר הביטחון הוחלט כי ועדת הבחירות של המפלגה תערוך את בדיקת העתירות שהוגשו וכי הדיונים יהיו מהירים וממוקדים

גם בפגישת השנייה ביניהם בתוך יומיים לא הגיעו הבוקר (ב') יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, לסיכום שימנע את המשך ההליך המשפטי על תוצאות הבחירות לראשות המפלגה. עם זאת החליטו השניים כי ישתפו פעולה זה עם זה לאחר ההכרעה, "למען שיקום המפלגה".
בפגישה סיכמו השניים כי בירור העתירות על תוצאות הבחירות יתקיימו בוועדת הבחירות של המפלגה וכן כי ייתנו הוראה מפורשת לעורכי דינם לקיים דיון ממוקד ומהיר בעתירות. הוחלט גם כי לאחר ההכרעה ישתפו השניים פעולה ברמה הפוליטית. הרכבה של ועדת החוקה הפנימית ייקבע היום.
בורג ובן אליעזר לא ציפו להגיע לפתרון שלם בעניין תוצאות הבחירות בפגישות ביניהם אך קיוו והצליחו להחליט על שיתוף פעולה ביניהם, כדי שלא לתת ליריביהם בתוך המפלגה, חיים רמון ושלמה בן עמי, הזדמנות להשתלט על מוקדי הכוח.
שיתוף הפעולה העתידי כבר בא לידי ביטוי בהסכמה, עדיין לא רשמית, על חלוקת השליטה הפנימית, בין היתר באמצעות יצירת גוף שייקרא נשיאות המפלגה ותפקיד של יו"ר הנשיאות, שיהיה שמור ליו"ר המפלגה. נשאלת השאלה מה יקרה לשר החוץ שמעון פרס, ששני המועמדים הבטיחו כי הוא יזכה בתפקיד יו"ר נשיאות המפלגה לאחר הבחירות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
בורג. ישתפו פעולה
צילום : אביגיל עוזי
מומלצים