שתף קטע נבחר

נמנעה יציאת ערבים ישראלים לירדן מחשש שיבקרו בסוריה

נציגי משרד הפנים מנעו מקבוצה של 30 ערבים ישראלים לצאת לביקור בירדן, בטענה כי הנוסעים יבקרו בהמשך בסוריה. שר הפנים: נמשיך לפעול למניעת התופעה של יציאת אזרחי המדינה למדינות אויב

מהומה התפתחה בשעות הצהריים (יום ב') בגבול ישראל-ירדן, לאחר שנציגי משרד הפנים מנעו מקבוצה של 30 ערבים ישראלים לצאת לירדן, בטענה כי הנוסעים מבקשים לבקר בהמשך בסוריה. משרד הפנים אסר על אזרחים ישראלים לבקר בסוריה לפני חודשים אחדים.
הנוסעים, רובם קשישים, סירבו לרדת מהאוטובוס שנוסע לירדן, ובמקום התפתח עימות.
דוברו של ח"כ עזמי בשארה, מסר כי אנשי הביטחון התנהגו בתוקפנות כלפי האזרחים ואף גררו חלק מהם על הרצפה כדי להוציאם מהאוטובוס.
לאחר יציאתו של ח"כ עזמי בשארה לסוריה בחודש יוני האחרון, הודיע משרד הפנים בכל אמצעי התקשורת, כי יציאה לסוריה - ארץ אויב - הינה עבירה על החוק: "על פי דין חל איסור על אזרח או תושב ישראל להיכנס בכל דרך שהיא למדינות המנויות בחוק למניעת הסתננות, אלא אם קיבל היתר לכך משר הפנים. בין המדינות הללו מנויה סוריה. יציאה ללא היתר כאמור מהווה עבירה פלילית".
למרות זאת, ניסו הבוקר לצאת לסוריה, דרך גשר נהר הירדן (שייח' חוסיין), כ-30 איש, קבוצה אשר התארגנה בסיוע בל"ד, מפלגתו של ח"כ בשארה. מתחקור שערכו אנשי ביקורת הגבולות של משרד הפנים בגבול, התברר להם, הם אומרים, מעל לכל ספק, כי מטרת היציאה היא ביקור בסוריה, ולכן נמנעה יציאת הקבוצה.
לדברי שר הפנים אלי ישי, "ח"כ עזמי בשארה בביקורו בארץ אויב, בהשתתפותו בכנס ובדבריו, יצר תקדים מסוכן ויש למנוע זאת". השר הבהיר כי משרדו ימשיך לפעול למניעת התופעה של יציאת אזרחי המדינה למדינות אויב, במיוחד לאור הרגישות הבטחונית בימים אלו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רונן לידור
ח"כ בשארה. "תקדים מסוכן"
צילום רונן לידור
מומלצים