שתף קטע נבחר

שוב נדחה הדיון בחסינות בשארה

ועדת הכנסת דחתה את הדיון "כדי לאפשר לחברי הכנסת להשלים את החומר החסר". היועץ המשפטי לממשלה מתח ביקורת על הדחייה ובשארה כינה אותו: "דמגוג פוליטי". רובישטיין מבקש להעמיד את בשארה לדין על ארגון טיולים למדינת אוייב ועל נאומיו בזכות ההתנגדות לכיבוש

ועדת הכנסת דחתה היום (ג') שוב את ההצבעה על הסרת חסינותו של ח"כ עזמי בשארה. היועץ המשפטי לממשלה רובינשטיין מתח ביקורת על ההחלטה ואמר כי עבר זמן רב מאז הגיש את הבקשה להסיר את החסינות.
הדחייה נובעת משילוב אינטרסים של חברי הכנסת מהעבודה, הליכוד וש"ס. חלק מחברי הכנסת של ש"ס והליכוד אינם מעוניינים בהסרת חסינות בשארה, מחשש שאם יעמוד לדין, ירוויח הון פוליטי בציבור הערבי.
בש"ס סוברים גם שיצירת תקדים בשארה תגדיר גבולות לחופש הביטוי, אשר יציאה מחוצה להן תחייב העמדה לדין, והדבר ייסכן את לשונו המשוחררת של הרב עובדיה. ב'עבודה' פשוט מתנגדים להסרת חסינותו של בשארה, ולכן מנסים לדחות את הקץ".
עם זאת לו הייתה מתקיימת ההצבעה היום, הליכוד וש"ס היו נאלצים להצביע בעד הסרת החסינות כדי לא להיראות תומכים בבשארה. יו"ר הועדה, ח"כ יוסי כץ (עבודה), שאף הוא אינו תומך בהסרת החסינות, ניסה לארגן תמיכה ל"תרגיל האחרון", והחליט על דחייה, "כדי לאפשר לחברי כנסת שלא נכחו בכל הדיונים להשלים את החומר החסר".
היועץ המישפטי מבקש להעמיד את בשארה לדין על שתי עבירות: ארגון טיולים לסוריה (מדינת אויב) וכן על התבטאויותיו בזכות ההתנגדות לכיבוש, בנאומים שנשא באום אל פאחם ובסוריה.
כץ ביקש להצביע על הסרת החסינות בנושא הטיולים בלבד ולא להסיר חסינות על ההתבטאויות שנכללות, לדעתו, בתחום החסינות המהותית. חסינות מהותית לא נינת להסרה ומשמעותה כי דברי ומעשי חבר הכנסת נעשו במסגרת תפקידו, כחלק ממנו ולמענו.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין הביע חוסר שביעות רצון מדחיית התביעה עליה הוחלט בתום שלוש שעות של דיונים. "כבר עבר הרבה מאוד זמן מאז שהגשתי את הבקשה להסיר את החסינות", רגז רובינשטיין.

בשארה: לא מצטער

בדיון, אמר בשארה כי אינו מצטער על דבריו ומעשיו והוסיף כי אין הוא מעוניין לעמוד לדין מאחר ולדעתו הוא לא יהפוך "גיבור", אלא עבודתו תופרע. רובינשטיין שב והזכיר בדיון את חומרת דבריו של בשארה, שלדבריו תמך בחיזבאללה.
לצורך המחשה השתמש רובינשטיין במידע שנתקבל אמש על מותם של החיילים החטופים. "זו הוכחה שהחיזבאללה הוא לא אירגון של יוצאי בגדד או מינסק, אלא ארגון טרור", אמר רובינשטיין. היועץ המשפטי לממשלה ובשארה התעמתו מספר פעמים במהלך הדיון ובשארה אף כינה את רובינשטיין: "דמגוג פוליטי ולא יועץ משפטי".
בסיום הדיון, הודיע ח"כ כץ כי כדי לאפשר לחברי הכנסת לעיין בפרוטקולים של הדיונים הקודמים, הוא החליט לדחות את ההצבעה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
ח"כ עזמי בשארה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים