שתף קטע נבחר

שרון: ברק קצין אמיץ - ראש ממשלה חלש

יו"ר הליכוד, אריאל שרון, פתח את מערכת הבחירות בביקור בשוק הכרמל בתל-אביב. הוא תקף את ראש הממשלה, אך עם זאת לא שלל הצטרפות לממשלת אחדות

"כל שנה בא לכאן מישהו אחר והורס לנו את העסקים, נמאס כבר מזה - כל שנה בחירות". ריח הבחירות היה תמיד שם נרדף לריח הדגים בשוק, מסתבר שהוא לא ממש מועיל לעסקים, אפילו לא בשוק הכרמל. יו"ר הליכוד, אריאל שרון, פתח אתמול (יום ד') את מערכת הבחירות בביקור בשוק. הוא דיבר על מדיניות הזיגזג של ברק, לחץ ידיים, איחל שנה טובה ובעיקר הזיע.
למרות הלחות, שוק הכרמל ידע כבר ביקורים חמים יותר. את השיר "אריק מלך ישראל" החליף הפעם שיר חדש. "שכחו פה מי המלך, אמרו אנשיו של שרון, ונכנסו ביחד איתו לחנות דיסקים שהשמיעה את השיר 'אל תדברי על אריק', של שלומי שבן, כדי להתרגל לפזמון החדש. אך תוד כדי לחיצות הידיים המסורתיים דאג המוכר להבהיר, "זה לא כל כך שיר על אריק", הוא אמר, "זה נגד אריק - האקס המיתולוגי".
אקס או לא אקס, שרון דאג להבהיר כי הבחירות קרובות, והוא מתכוון להתמודד, "להערכתי יתקיימו הבחירות עד יוני הבא. הגיע הזמן שראש הממשלה יפסיק להטעות את העם. הבנאדם היה קצין אמיץ, אך כראש ממשלה הוא מגלה חולשה - העם עייף כבר" אמר שרון.
דוד פור, שערך את קניותיו השבועיות בשוק, באמת עייף, אך לא בגלל הסלים הכבדים. "נמאס כבר מבחירות", הוא אמר לשרון, "העם הוא שנדפק מכל זה". פור פנה אל שרון בין דוכן החמוצים לעגבניות ואמר "צריך ממשלת אחדות, אנחנו רוצים את כולם בתוך הממשלה, בלי ריבים". שרון המופתע ענה לפור: "ברק לא פנה אלינו עד היום". "ואם הוא יפנה תסכים לממשלת אחדות?" הקשה פור. "במקרה כזה נשב ונדבר", ענה שרון.
למי שהעז למלמל מתחת לשפם את צירוף ההברות "ביבי", אמר שרון "ביחד אנחנו נפיל את ממשלתו הכושלת של ברק", וקרא לכל מי שעזב את הליכוד לחזור הביתה "בעקבות הסכנות הכרוכות בהמשך שלטונו של ברק". את דוד, מדוכן הפירות, שצעק ברק שקרן, האשימו חבריו לבאסטה "כל שנה בא לכאן פוליטיקאי אחר, ודוד מאשים בשקרנות מישהו אחר. פעם זה היה ביבי, או פרס, היום זה ברק".
בין חתימה ללחיצת ידיים למשה מדוכן הפיתות, המשיך שרון לתקוף את ברק. "הגיע הזמן שראש הממשלה יתחיל לדבר אמת, ויפסיק להטעות את הציבור. עם מדיניות כזו, אין סיכוי להגיע לשלום", אמר שרון וזכה לעוד לחיצת ידיים ממוכר השווארמה הגרוזיני, "אנחנו כאן בשוק רק ליכוד, לא משנה מה יהיה". שרון חייך ואמר "הגרוזינים איתנו", ואשה קשישה אחרת, שראתה מרחוק את ההתפעלות, התעניינה, "מה מחלקים כאן?". ככה זה בשוק, המהומות מתרחשות או בחלוקת העגבניות הרקובות בסוף היום או בביקורי הפוליטיקאים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן לידור
בודק את הסחורה. שרון
צילום: רונן לידור
צילום: רונן לידור
האקס המיתולוגי
צילום: רונן לידור
מומלצים