שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שעת' ייצא לארה"ב להכין ביקור ערפאת

  בעוד שרון מבטל את נסיעתו לארה"ב, נביל שעת' ייצא השבוע לארה"ב כדי להכין פגישה בין ערפאת לבוש

  בעוד שראש הממשלה אריאל שרון ביטל בשבת את ביקורו בארה"ב ובבריטניה (ראה ידיעה בקישורים מימין) השר לתכנון בינלאומי ברשות, נביל שעת', ייצא השבוע לארה"ב כדי לפתוח במגעים לקראת ביקור אפשרי של ערפאת. הפלסטינים מעריכים כי ערפאת יגיע לניו יורק לקראת עצרת האו"ם שאמורה להתכנס באמצע נובמבר, בה אמור ערפאת להיפגש עם נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, לראשונה מאז נכנס זה לתפקידו.
  הפלסטינים מקדישים מאמצים דיפלומטיים רבים לקראת הפגישה, מתוך תקווה שהאמריקנים יגבירו את הלחץ על ישראל. ההערכות הן כי במהלך עצרת האו"ם יישא שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, נאום מיוחד באשר למצב במזרח התיכון, בו יפרט את עמדת ארה"ב בקשר לעתיד המו"מ בין ישראל לפלסטינים. הנאום כבר אמור היה להינשא מספר פעמים, אך בכל פעם נדחה. ככל הידוע פאוול יאמר בנאום כי ישראל צריכה לאפשר הקמת מדינה פלסטינית, שבירתה במזרח ירושלים.

  ערפאת: מוכן למו"מ מיידי

  בספרד נפגשו בסוף השבוע פעמיים ערפאת ושר החוץ, שמעון פרס. בשתי הפעמים השיחות בין הצדדים היו קצרות ועסקו במצב בשטחים. לדברי פרס, "לא רצינו לשוות לשיחה מראית מו"מ כדי שלא ליצור ציפיות".
  בפגישה בין פרס לערפאת ביום ו' השתתפו גם נשיא מצרים חוסני מובארק, וראש ממשלת ספרד, חוסה מרייה אנסר. מובארק עזב את הוועידה ביום שבת תוך שהוא מביע זעם על מה שכינה "ההתנהגות הפרובוקטיבית של שרון שדוחפת את הפלסטינים לאלימות".
  לדברי מקור פלסטיני, בפגישה בין פרס לערפאת ניתן היה לראות את הבדלי הדעות הגדולים בין פרס לשרון ביחס לעתיד המו"מ מול הפלסטינים. לדבריו, בעוד שפרס מגבש תוכנית מדינית שכוללת בין השאר, צעדים מידיים כמו פירוק התנחלויות בעזה, שרון מסרב בכל תוקף לנהל מו"מ כלשהו עד להפסקת אש מוחלטת. ערפאת אמר בכנס כי הוא מוכן להתחיל במו"מ מידי עם ישראל בכל דרג שהוא.
  פרס וערפאת ישתתפו השבוע בכינוס של האיחוד האירופי בבריסל. טרם ידוע אם יפגשו שוב במהלכו. לשניהם צפויות פגישות נפרדות עם האחראי על מדיניות החוץ באיחוד האירופי, חאוויר סולאנה. בכינוס ישתתפו גם סוריה ולבנון שהחרימו בעבר כינוסים בהם השתתפה ישראל

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים