שתף קטע נבחר

ועדת הכנסת רוצה לאחל שנה טובה לדרעי במעשיהו

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ סלאח טריף, פנה בבקשה לשר לביטחון פנים, שלמה בן- עמי, שיתיר ל-25 חברי כנסת לבקר את אריה דרעי בכלא מעשיהו ולאחל לו שנה טובה. במקביל, הוגשה בקשת החנינה הראשונה עבור דרעי

יושב ראש ועדת הכנסת, ח"כ סלאח טריף, הפנה בקשה לשר לביטחון פנים, שלמה בן-עמי, לאפשר ל-25 חכ"ים בראשותו לבקר היום את אריה דרעי בכלא מעשיהו "בכדי לברך אותו לרגל חג ראש השנה הקרב ובא".
בנוסף יכנס היום ח"כ טריף את ועדת הכנסת בכדי לדון בהחלטת השב"ס לאפשר לדרעי לקבל בכל שבוע רק ביקור אחד של ח"כ.
בש"ס טוענים כי בנוסף ל-17 חברי הכנסת של התנועה צפויים להצטרף לביקור חכ"ים נוספים ממפלגות שונות. בין היתר הוזכרו שמותיהם של ח"כ יגאל ביבי (מפד"ל), ח"כ שמואל הלפרט ומאיר פרוש (יהדות התורה), ח"כ טלב אל-סאנע (רע"ם), ח"כ עסאם מח'ול (חד"ש), וח"כ חיים כץ ועמיר פרץ (עם אחד).
בש"ס אמרו ביום ג' כי יגיעו למקום גם אם בן-עמי לא יאפשר את הביקור בכדי "להביך את המערכת במידה וחוק החסינות לא יכובד על ידי השב"ס ועל ידי השר לביטחון פנים".
מכתבו של טריף לבן-עמי מצטרף לשיחת הטלפון מהשר חיים רמון. בגלי צה"ל פירסם אתמול הכתב נדב פרי כי בשיחה קבל רמון על תנאיו של דרעי בכלא, ועל היחס ליפה דרעי בבואה לבקר את בעלה.

מאוכזבים מבן עמי

מקורב לדרעי הביע אכזבה מהעובדה ש"דווקא שר בן עדות המזרח מתנהג בצורה חסרת רחמים כשהוא עולה לגדולה. כשהוא ירוץ לראשות הממשלה שיקווה שהאשכנזים יצביעו בשבילו, כי אנחנו הספרדים, לא נשכח ולא נסלח".
ההתקפה על בן-עמי אינה מקרית, כבר בשבוע שעבר נקב דרעי עצמו בשמו של בן-עמי כמי שאחראי לקשיים שמערימים עליו בכלא.
בשבוע הבא צפוי להגיע לביקור אצל דרעי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שקיבל אישור מיוחד לבוא ולבקר את יו"ר ש"ס המורשע. הערב יגיע הרב יוסף למאהל המחאה. מטה המאבק למען דרעי מתכנן לערוך היום טקס חנוכת הבית למאהל המחאה ולישיבת 'שאגת אריה' בעקבות המעבר למשכנם החדש, 150 מטר מהישן.
במטה המאבק מקווים כי אורח הכבוד יהיה ח"כ לשעבר דדי צוקר שאתמול דאגו להעביר לו קלטת ובה דבריו של אמנון דנקנר, בזכותו של דרעי, מהשבוע שעבר.

בקשת החנינה כבר הוגשה

ובתוך כך, חבר מועצת עיריית ירושלים חיים מילר מסיעת יהדות התורה, הגיש בשבוע שעבר את בקשת החנינה הראשונה בעבור אריה דרעי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
טריף. מארגן משלחת למעשיהו
ארכיון ידיעות אחרונות
ארכיון ידיעות אחרונות
דרעי. בקרוב מגיעים אורחים
ארכיון ידיעות אחרונות
עובדיה. מחר בשאגת אריה
מומלצים