שתף קטע נבחר

אלף איש (כולל ברק) בכנס תמיכה בבורג

לכנס שאירגן יו"ר הכנסת אברהם בורג, והוגדר כהרמת כוסית לכבוד החג, הגיעו כאלף איש. בורג מתח ביקורת על שיטת הבחירה הישירה , וראש הממשלה ברק, שהגיע לאירוע, מתח ביקורת על תפקודה של התקשורת

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, אירגן אמש (יום ד') כנס תמיכה גדול והצליח להביא אליו כ-1,000 פעילים, אולי לקראת התמודדות עתידית במפלגת העבודה נגד ברק מה שלא הפריע לראש הממשלה לבוא לכנס שהוגדר כ'הרמת כוסית לשנה החדשה'.
יו"ר הכנסת מתח בכנס ביקורת על שיטת הבחירה הישירה בה תומך ראש הממשלה ואמר, כי בלי חזרה לדמוקרטיה מפלגתית ובלי ביטול מהיר והחלטי של הבחירה הישירה לראשות הממשלה, אין עתיד יציב למערכת הפוליטית הישראלית ונגזר למוות דינה של הדמוקרטיה המפלגתית.
בורג גם קרא לראש הממשלה לחזק את המפלגה ואת המנגנון המפלגתי, "ואנחנו אהוד חייבים להקשיב לחדר הזה, כי רבים בחדר הזה ואני בתוכם מאמינים באמונה שלמה שיש עתיד לעבודה".
ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בכנס, כי המגעים המדיניים מאז קמפ דייויד הם אבן דרך חשובה מאוד בדרך להסכם שאולי יגיע, "המגעים ימשכו בצורה רצופה עד שיתברר האם יש פרטנר והאם יש אפשרות לקדם את המו"מ ובמידה כזאת", אמר ברק "אנו מוכנים לשקול אפילו דברים מרחיקי לכת".
ברק הוסיף ואמר כי אם יהיה הסכם הוא יביא אותו למשאל עם ואמר כי הוא משוכנע כי יעבור ברוב סוחף. ברק הוסיף, כי אם יתברר שאין פרטנר לשלום "אנו נדע שעשינו את הכל".
ברק מתח ביקורת על התקשורת ואמר כי הכותרות שבישרו על קווי אוטובוסים בשבת והכתירו את זה כ'מהפכה חילונית' גדולות יותר מהכותרות שהכריזו על פריצת מלחמת ששת הימים, "כותרות ימשיכו להתנדנד אבל אנחנו נמשיך קדימה".
בעניין הרפורמה, אמר ברק כי היא תוכננה כבר לפני זמן רב ולא הועלתה בחטף כפי שהצטייר. "הרפורמה לא יצאה אל הפועל מיד עם עלייתנו לשלטון משום שלחלק מחברינו במפלגות הדתיות היו הסכמי בלימה בהסכמים הקואליציונים".
ברק הוסיף ואמר כי הוא מתכוון לנצל את הפגרה בכנסת עד ליומה האחרון והוא משוכנע שבכנסת תתקל הרפורמה בלא מעט קטנוניות פוליטית.
ברק התייחס גם להודעות הסותרות שיצאו באשר להשעיית ולהמשך השיחות עם הפלסטינים, "הכל דברי הבל פרי הצורך לשנות כותרות בכל שעתיים. לא קרה שום דבר חשוב אתמול, היום ומחר".
באשר למחר, אמר ראש הממשלה ל-ynet כי לא קיבל עדיין לידיו את הצעות הגישור האמריקניות למו"מ ואת הבנות קמפ דייויד אותם ניסחו האמריקנים ואמורים למסור לצדדים בימים הקרובים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ברק הערב בשפיים
צילום: דודו פריד
צילום: דודו פריד
ברק ובורג הערב
צילום: דודו פריד
צילום: דודו פריד
שלט תמיכה בבורג
צילום: דודו פריד
מומלצים