שתף קטע נבחר

רק היום: גולשים ישתתפו בדיון בכנסת

היום יוכלו לראשונה גולשים ברשת להשתתף בדיון של ועדת האינטרנט וטכנולוגיות המידע של הכנסת

החל מהיום ניתן יהיה להשתתף באורח פעיל דרך האינטרנט בדיוני ועדת האינטרנט וטכנולוגית המידע של הכנסת. הדיון הראשון בו יוכל הציבור להשתתף מתקיים היום (יום א') בין השעות 16.00-12.00. אל האתר ניתן להגיע דרך אתר הכנסת www.knesset.gov.il
כל אחד יוכל להיכנס לאתר הוועדה דרך אתר הכנסת, לקרוא את הפרוטוקולים של הדיון, מאמרים, חוקים והצעות חוק ולהוסיף בעצמו חומרי רקע, חוות דעת הצעות לתיקון החוק ואף להצביע בשאלות שנויות במחלוקת.
בוועדה תותקן מערכת chat שתופעל בעת הדיונים. מסך הצ'ט יחולק לשלושה חלקים, כאשר בחלק העליון יוכל הגולש לעקוב אחרי הדיון המתקיים בכנסת ובחלק התחתון יוכל להקליד את תגובותיו שיופיעו אף הן על המסך. באולם הוועדה יוצב מסך גדול שיציג את המתרחש באתר, כך הנוכחים בדיון יוכלו לעקוב אחר התגובות ולויכוח שיתפתח על המסך.
הדיון באתר יסוב סביב חוק החתימה האלקטרונית אותו יזם משרד המשפטים. יו"ר הוועדה ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) יוזם הפרוייקט, אמר כי רק מעטים מחברי הכנסת יוכלו להתמודד עם תכני חוק החתימה האלקטרונית מבחינה משפטית ולכן יש טעם לערב את הציבור בעניין.
"אם הציבור מעוניין בחוק טוב שעבר ביקורת עניינית מקיפה הוא מוזמן לומר את דברו, זו הדרך היעילה והנכונה ביותר לעשות זאת". איתן מוסיף כי בעתיד הלא רחוק כל וועדות הכנסת יעברו לשיטת העבודה הזו שבאמצעותה כל אזרח יוכל להשתתף בעיצוב חוקי המדינה ובשיפור הליכי החקיקה. אבל נראה כי יעבור זמן רב עד שהכנסת אכן תצליח להכניס את האינטרנט כשותף פעיל בדיונים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
מיכאל איתן, יוזם הדיון
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים