שתף קטע נבחר

יהדות התורה נגד הקואליציה - "בגלל השבת"

סיעת יהדות התורה, החברה בקואליציה, נמנעה בהצבעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. הסיעה הביעה בכך מחאה על חילול השבת של השרים. "לא היה שום פיקוח נפש ששר החוץ היה חייב לרוץ לארץ בשבת"

ארבע הצעות אי אמון בממשלה שהוגשו היום (ב') בכנסת על ידי סיעות מרצ, גשר, הבחירה הדמוקרטית והסיעות הערביות - נדחו ברוב גדול.
סיעת יהדות התורה, החברה בקואליציה, נמנעה בהצבעה במחאה על חילול השבת מצד שרים בממשלה. אנשי הסיעה ציינו במיוחד את חילול השבת של שר החוץ, שמעון פרס, שהשתתף בכנס הכלכלי במיורקה בשבת, ואת טיסתו חזרה לישראל בעיצומה של השבת, כדי להשתתף בעצרת לזכרו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין.
"לא היה שום פיקוח נפש ששר החוץ היה חייב לרוץ לארץ", אמר ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, כשנימק מעל בימת הנואמים במליאה את הסיבה להימנעות סיעתו בהצבעה.
בהודעת הסיעה נמסר, כי כבר מספר פעמים התלוננו חבריה על חילול השבת בפני ראש הממשלה, שהבטיח להם שהדבר לא יישנה, ובפועל חזרה התופעה על עצמה.
יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, אמר בתגובה: "שום דבר לא קדוש בעיני יהדות התורה, לא האינטרס המדיני של ישראל ולא הטקס לזכרו של יצחק רבין, מלבד השבת. אני לא בטוח שאלוהי ישראל שמח על כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
יעקב ליצמן. מה בער לפרס לחזור בשבת
אתר הכנסת
מומלצים