שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוש לא יפגוש את ערפאת
  מקורות בארה"ב אומרים שביטול נסיעת שרון לוושינגטון והפיגוע בירושלים בו נרצחה שושנה בן ישי, בעלת אזרחות אמריקנית פגעו בנכונות האמריקנית לקיים את הפגישה

  דובר הבית הלבן, ארי פליישר, אמר אמש (ג') שאין תוכנית לפגישה בין נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ליו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, במהלך הכינוס השנתי של עצרת האו"ם, שייערך בסוף השבוע הקרוב בניו-יורק.
  גורמים בארה"ב מסבירים שהעובדה ששרון דחה את נסיעתו לארה"ב לא תאפשר לבוש להציג איזון בעמדתו, ולכן החליט שלא להיפגש עם עראפת. המקורות הוסיפו שגם העובדה שאזרחית אמריקנית, הנערה שושנה בן-ישי, נהרגה בפיגוע השבוע בירושלים, פגעה בפגישה.
  בתוך כך, גורמים ברשות הפלסטינית אמרו ל-ynet שהמרכיב החשוב ביותר בתפיסה האמריקנית המתגבשת ביחס לסכסוך במזרח התיכון הוא ההכרה האמריקנית בכך שהחלטות האו"ם 242 ו-338 מהוות את הבסיס לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני.
  הגורמים מדגישים, כי מדובר בשינוי מהותי במדיניות הממשל האמריקני. לדבריהם, זו הפעם הראשונה שהוא נענה לדרישה הפלסטינית והערבית לקבל את החלטות האו"ם כמסגרת לניהול המשא ומתן.
  על פי הגורמים, בנוסף להכרה בהחלטות האו"ם, תכלול המדיניות האמריקנית החדשה תמיכה חד משמעית ובלתי מסויגת בהקמת מדינה פלסטינית, שבירתה ירושלים. ברשות הפלסטינית רואים בכך ניצחון לעמדה הפלסטינית, והחלטה שעלולה להעמיק את הקרע בין ישראל לארצות הברית.
  מדינות ערב, בעיקר מצרים, סעודיה וירדן, מפעילות לחצים כבדים על ארצות הברית כדי שזו תנקוט, בפעם הראשונה לטענתם, עמדה מאוזנת וברורה בתהליך השלום. המנהיגים הערבים הזהירו את הממשל האמריקני, כי היציבות במזרח התיכון תעמוד בפני סכנה ממשית, אם תימשך המלחמה באפגניסטן לצד הקיפאון המדיני בתהליך השלום, קיפאון שהן רואות את ארצות הברית אחראית לו.
  אמש אמר שגריר אש"ף בארצות הברית, חסן עבד אל רחמן, כי במרכז התפיסה האמריקנית החדשה לפתרון הסכסוך במזרח התיכון עומדת הקמתה של מדינה פלסטינית. עבד אל רחמן הוסיף כי טרם התקבלה בממשל האמריקני החלטה באשר למועד ההכרזה על חבילת העקרונות החדשה. לדבריו, ישראל והלובי היהודי בארצות הברית מפעילים לחצים למנוע את הכרזת הממשל, שצפויה ע"פ ההערכות בעצרת האו"ם שתיערך החודש. עבד אל רחמן אמר עוד, כי דו"ח מיטשל ישמש כגשר למימוש החבילה החדשה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים