שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר פלסטיני: מוכנים לוותר על זכות השיבה
  חבר הוועדה לענייני ירושלים, סרי נוסייבה, אמר היום כי "אם רוצים להגיע להסכם, צריך לשאול את עצמנו מה יהיה מוכן לקבל הצד השני ומה לא יסכים לקבל". חוסיין א-שייח, מראשי התנזים: "הדברים חמורים". שר פלסטיני: "צריך לשקול אם נוסייבה ראוי להיות חבר בועדת ירושלים"

  סרי נוסייבה, חבר הוועדה לענייני ירושלים באש"ף, אמר היום (ג') כי על הפלסטינים לוותר על הדרישה ליישום מלא ופרטני של זכות השיבה. נוסייבה אמר את הדברים לסוכנות הידיעות הצרפתית.
  לאחר מותו של מחזיק ירושלים ברשות, פייסל חוסייני, מונה נוסייבה לחבר הוועדה לענייני ירושלים הכוללת חמישה חברים נוספים. בין חברי הוועדה גם עבד אל קאדר, בנו של פייסל חוסייני.
  לדברי נוסייבה, האחראי על קשרי החוץ בוועדה, עצם דרישת הפלסטינים לפתרון מדיני על בסיס שתי מדינות לשני עמים, משמעותה כי אין הם דורשים את שיבתם לבתיהם של ארבעה מיליון פליטים. "אם תשאל את הישראלים האם הם תומכים בהקמת מדינה פלסטינית ובנוסף בזכות השיבה לארבעה מיליון פליטים - התשובה תהיה שלילית. ולכן אם רוצים להגיע להסכם, צריך לשאול את עצמנו מה יהיה מוכן לקבל הצד השני ומה לא יסכים לקבל".
  לדברי נוסייבה כי "באותה מידה הישראלים לא יכולים לבקש מאתנו במסגרת הסכם שלום להשאיר על כנן את ההתנחלויות".
  דבריו של נוסייבה משקפים דברים הנאמרים בחשאי על ידי רבים בהנהגה הפלסטינית, אך מעולם לא נאמרו בפומבי. שר פלסטיני אמר ל-ynet כי דבריו של נוסייבה דורשים נקיטת עמדה ודרישה להבהרה מצד ההנהגה הפלסטינית, "בנוגע לאיכות ולדעות של האנשים האמונים על נושא ירושלים". לדברי השר,"אין מקום לפרשנויות. צריך להבהיר לנוסייבה שבעצם העלאת נושא זכות השיבה לדיון בצורה כזו, הוא פוגע באחדות הפלסטינים. צריך לשקול אם האיש שמוכן לדבר על זכות השיבה ראוי להיות חבר בועדת ירושלים", אמר השר.
  חוסיין א-שייח, מראשי התנזים של הפתח אומר ל-ynet כי הדברים חמורים וכי זכות השיבה היא זכות פלסטינית המוכרת על ידי הקהילה הבינלאומית, ובסוגיה זו אין מקום לדעות אישיות. "הדברים חמורים שכן הם נוגדים את העמדה הרשמית של העם הפלסטיני ושל כל מוסדותיו, ושל מוסדות הקהילה הבינלאומית, ובראשם האו"ם", אמר א-שייח.
  הוא הוסיף כי "מבלי להיכנס לפרטים בנוגע לדרכי מימוש זכות השיבה, אין לאף אחד הזכות לומר את הדברים כפי שאמר אותם נוסייבה".
  גם חסן יוסף, מראשי החמאס בגדה אומר ל-ynet כי "הוא ותנועתו דוחים על הסף את הדברים החמורים שנוגדים את הקונצנזוס הפלסטיני, ונוגדים את כל היסודות והקווים האדומים של המדיניות הפלסטינית". לדברי יוסף, "אם נוסייבה אכן אמר את הדברים, הרי שהדברים חמורים מאד ודורשים נקיטת עמדה של ההנהגה הפלסטינית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים