שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס: "מה שופט בלגי מבין בפיגועי התאבדות?"
  שר החוץ תקף בחריפות את ממשלת בלגיה על כך שאיפשרה לקבוצה פלסטינית לתבוע את ראש הממשלה שרון על חלקו בטבח סברה ושתילה. פרס: "הפוליטיקאים בישראל מוכרחים לעיתים לקחת החלטות קשות". ראש ממשלת בלגיה: "מדובר בעניין משפטי שלא באחריות הממשלה"

  שר החוץ, שמעון פרס, תקף אמש (ג') בחריפות את ממשלת בלגיה, על כך שאיפשרה לקבוצה פלסטינית לתבוע את ראש הממשלה שרון על חלקו בטבח שנעשה בסברה ושתילה בשנת 1982.
  פרס אמר כי השופטים הבלגים לא יכולים להבין את המצב בישראל "שמכריח לעיתים פוליטיקאים לקחת החלטות קשות". "מה יכול שופט בלגי להבין בפיגועי התאבדות?", שאל פרס. במסיבת עיתונאים שנערכה במסגרת הכינוס הכלכלי בבריסל, אמר פרס כי הוא מסופק האם מדינה יכולה לשפוט ולהבין מדינה אחרת. ראש ממשלת בלגיה, גי ורהופשטאד, שהשתתף באירוע, סירב להתייחס להאשמות שר החוץ הישראלי ואמר כי מדובר בעניין משפטי, שלא שייך לאחריות הממשלה.

  התביעה: פשעים נגד האנושות

  ביולי האחרון הגישו 21 קרובי משפחה של פלסטינים שנטבחו בסברה ושתילה שתי תביעות נגד שרון בבלגיה. התובעים הסתמכו על חוק שנתקבל בבלגיה ב-1993, המתיר העמדה לדין של אזרחים זרים בגין פשעים נגד האנושות.
  לאחרונה פנתה הפרקליטות הבלגית לבית המשפט הפרוצדורלי במדינה וביקשה לבחון אם אכן למערכת המשפטית במדינה סמכות לדון בתביעה נגד שרון. ללשכת שרון נודע על כך רק בסמוך לדיון, שנקבע ל-3 באוקטובר. עורכי דינו של ראש הממשלה השיגו דחייה בדיון ל-28 בנובמבר.  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  שר החוץ פרס וראש ממשלת בלגיה
  צילום איי פי
  מומלצים