שתף קטע נבחר

נדחתה עתירת פדרמן נגד השופט ברק בעניין "כבודו"

פעיל הימין נועם פדרמן עתר בדרישה למנוע מהשופט ברק לדון במועמדותו של השופט בועז אוקון לשופט מחוזי, מכיוון שערך ללא תמורה את הביוגרפיה של ברק. שופטי בג"ץ: ההיכרות בין השניים אינה פוסלת את נשיא ביהמ"ש העליון מלדון בעניינו

בג"ץ דחה הבוקר (יום ה') את עתירתו של פעיל הימין נועם פדרמן שדרש כי נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, יפסול עצמו מדיון בוועדה לבחירת שופטים על מועמדותו של השופט בועז אוקון לשופט מחוזי. זאת, מכיוון שהשופט אוקון ערך את הביוגרפיה "כבודו", שחיברה העיתונאית נעמי לויצקי אודות ברק. הטיעון של פדרמן היה כי "רק בדיון יש משום פגיעה במראית פני הצדק".
השופטים תיאודור אור, אליהו מצא ואליעזר ריבלין ציינו בפסק הדין כי אין בעובדות העתירה כל עילה לפסילת הנשיא ברק מלדון בעניינו של השופט אוקון. השופטים ציינו כי נשיא בית המשפט העליון בוודאי יודע ועמד על כישוריו המשפטיים של השופט אוקון גם כשכיהן כשופט מחוזי בפועל וכרשם של בית המשפט העליון. "היכרות כזו של חבר ועדת מינויים במסגרת עבודה ועל רקע מקצועי, עם מועמד למשרת שיפוט, אינה פוסלת אותו מלכהן בוועדת מינויים הדנה בעניינו של המועמד", קבעו.
השופטים הוסיפו כי אין במקרה זה חשש לניגוד עניינים. לגבי הטענה של פדרמן, כי יש בעניין טעם לפגם, אמרו השופטים כי טענה זו אינה מקנה עילה להתערבותו של בית משפט והיא גם אינה מקובלת עליהם לגוף העניין.
נועם פדרמן אמר בתגובה כי "אני לא מופתע מההחלטה. בית המשפט, כרגיל, התחמק מלדון בשאלה מהותית והדבר מראה על מעמדו הבלתי מעורער של השופט ברק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
פדרמן. אני לא מופתע
צילום גלי תיבון
מומלצים