שתף קטע נבחר

מפלגת העבודה אישרה את הרפורמה האזרחית

השר מלכיאור אמר כי "מימד" עשוייה לפרוש מ"ישראל אחת" אם הרפורמה תצא לדרך

מרכז מפלגת העבודה אישר אמש (יום ה') ברוב גדול, לאחר דיון סוער, את הצעת הרפורמה האזרחית של אהוד ברק.
הנוסחה שהתקבלה היא גירסה מרוככת של ההצעה המקורית. את הנוסחה החדשה ניסחה ועדה בראשות שר המשפטים, יוסי ביילין, בשבועות האחרונים.
יצויין כי על מנת לשנות את מצע המפלגה, בו הובטח המשך הסטטוס קוו ביחסי דת ומדינה, יש צורך באישור ועידת המפלגה המונה 3,000 איש. המרכז יתכנס בקרוב כדי לאשר את ההצעה.
במהלך הדיון ברפורמה, אליו לא הגיעו רבים מחברי המרכז, הושמעו טענות של חברי מפלגה נגד הרפורמה ונגד חוסר שיתוף המפלגה במהלכיו של ראש הממשלה, אהוד ברק.
לעומת זאת, שר המשפטים, יוסי ביילין, אמר כי "נוצרה כעת הזדמנות לממש את חלומותינו כאשר אין התחייבות קואליציונית לסטטוס-קוו". על כך ענו לו חברי מרכז בצעקות כי חלומותיו של ביילין אינם זהים לחלומותיהם הם.
ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בדיון כי עדיין לא בשלה העת להפריד את הדת מהמדינה אך יש להפריד את הדת מהפוליטיקה. יו"ר הכנסת, אברום בורג, אמר כי יש לשלב ברפורמה גם את שינוי שיטת הבחירה הישירה וכי יש לחזור לשיטת הבחירה הקודמת.
לעומתם אמר השר הרב מלכיאור כי ייתכן מאוד ש"מימד" תפרוש מ"ישראל אחת" בגלל הרפורמה המוצעת, "כשברק הזמין אותנו להצטרף ל"ישראל אחת", התלבטנו קשות. אינני יודע אם זה יתאפשר גם בעתיד מבחינתנו".
מלכיאור אמר כי בעקבות הרפורמה מימד עומדת תחת איום הנידוי ומאות אלפי דתיים ומסורתיים שתמכו בברק חשים תסכול ומבוכה. מלכיאור הוסיף כי מה שמפריע לו ברפורמה היא הדרך בה הוכרזה.
מזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, חשף בדיון סקר פנימי של מפלגת "העבודה" לפיו רוב מצביעי ברק מעוניינים באופן עקרוני בהמשך שמירת השבת במדינה באופן שהיה נהוג עד היום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
ביילין. ריכך את הרפורמה
דודו פריד
צילום: מאיר פרטוש
מלכיאור. מאיים בפרישה
צילום: מאיר פרטוש
צילום: צביקה טישלר
בורג. לשנות את השיטה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים