שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר התקשורת: אל ג'זירה נשארת באוויר
  השר ריבלין התכוון להוציא מתוך ערוצי הכבלים המשודרים בישראל את התחנה שנותנת בחודשים האחרונים במה לאופוזיציה הפלסטינית ולאנשי בין לאדן. היום הוא קיבל את עמדת מועצת הכבלים שלא ניתן לחסום את השידורים

  שר התקשורת, ראובן ריבלין, קיבל היום (ה') את המלצת יו"ר המועצה לכבלים ולוויין, עו"ד דורית ענבר, לאפשר את המשך שידורי ערוץ "אל ג'זירה". ריבלין התכוון להוציא מערוצי הכבלים את התחנה שנותנת בחודשים האחרונים במה לארגוני האופוזיציה הפלסטיניים ולאחרונה גם לאוסאמה בין לאדן. ענבר הבהירה לשר כי "אין טעם לאסור את שידור אל ג'זירה משום שתכני הערוץ אינם שונים באופן מהותי מערוצים ערביים נוספים הנקלטים בישראל וכמו כן ניתן לצפות באל ג'זירה באמצעות צלחת לוויין פשוטה, או להתעדכן באתר האינטרנט שלא ניתן למנוע את הגישה אליו". לפיכך, הבהירה, אין טעם באיסור של משרד התקשורת על שידור הערוץ בלווין.
  מהמועצה אף נמסר כי אף גורם ביטחוני לא פנה למועצה בטענה כי יש סיבה להסיר שידורי הערוץ.

  סי.אן.אן של העולם הערבי

  תחנת אל ג'זירה נוסדה לפני כשלוש שנים בקטאר. בעלי השליטה בתחנה הם בני משפחתו של שליט קטאר ובעל השליטה העיקרי הוא שר החוץ הקטארי, ג'אסם חמד, שנפגש בעבר מספר פעמים עם שר החוץ פרס ואף ערך ביקור חשאי בישראל, תוך כדי שהוא מעורר את זעמה של התקשורת הערבית.
  התחנה משדרת חדשות 24 שעות ביממה, עם שלוש מהדורת מרכזיות. תוכניות האירוח הפוליטיות בערוץ נחשבות למובילות מבחינת הרייטינג בעולם הערבי. מספר מדינות ערביות, בתוכן מצרים, ירדן וטוניס איימו פעמים רבות לסגור את משרדי התחנה בשטחיהן במחאה על כך שהתחנה נותנת במה לכוחות פוליטיים שמרבים לתקוף את המשטרים במדינות אלה.
  כווית, לדוגמא, החליטה להקים תחנה מתחרה ל"אל ג'זירה", במחאה על הקו הפרו-עיראקי, שלדבריה, נוקטת התחנה. בארץ יש לתחנה משרד בירושלים, משרד בעזה, שם היא מחזיקה כתב אחד, ומשרד ברמאללה עם שלושה כתבים.
  לאחרונה, ביקשו מקורביו של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לסגור את משרדי התחנה ברמאללה במחאה על כך שבמהלך שידור סידרה על מלחמת האזרחים בלבנון צולם איש תנועת "אמל" כשהוא מחזיק תמונה של ערפאת ועליה נעליים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון
  בין לאדן. מתוך שידורי אל ג`זירה
  צילום: ארכיון
  מומלצים