שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס "שוקל בחיוב" הקמת מדינה פלסטינית לפני חידוש המו"מ
  בראיון לתחנת רדיו שבדית אמר שר החוץ כי הרעיון שהציע אבו עלא, על הקמת מדינה פלסטינית לפני חידוש שיחות השלום, הוא רעיון מעניין שיכול לפתוח את דלת המו"מ. עיתון שוודי מדווח כי תוכניתו החדשה של פרס כוללת הקמת מדינה פלסטינית מפורזת

  שר החוץ שמעון פרס אמר היום (ו') כי "שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים עשויות להתחדש בקרוב, מייד לאחר ההכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית". יועץ התקשורת של פרס הכחיש את הדברים וטען כי לא נאמרו.
  בראיון לתחנת רדיו בשבדיה אמר פרס, כי בעת שיחותיו עם אבו עלא, שהתנהלו בכינוס ועידת המפלגה הסוציאליסטית השבדית, הוא גילה כי "הצדדים קרובים יותר מכפי שנדמה, וייתכן שמדובר בהזדמנות לקדם את התהליך".
  לדברי פרס, הרעיון שהציע אבו עלא, לפיו תוכרז מדינה פלסטינית לפני חידוש התהליך, הינו "רעיון מעניין שעשוי לקדם את השלום, ואין לשלול אותו על הסף".
  בהתייחסו לשאלה מה יהיה היתרון בקבלת ההצעה של אבו עלא, השיב פרס כי "זה פותח את דלת המשא ומתן, שכעת סגורה".

  עיתון שוודי: פרס מציג הקמת מדינה פלסטינית מפורזת

  בתוך כך העיתון השוודי דגנס נוהאטר פירסם את עיקרי תוכניתו של פרס כפי שהוצגה בפגישה שקיים עם ראש ממשלת שוודיה. על פי העיתון, התוכנית כוללת הקמתה של מדינה פלסטינית אשר תפורז מנשק כבד וכי ארצות הברית תערוב להסכם. עוד נכתב, כי פרס דורש כי הדיון על גבולות המדינה הפלסטינית יהיה על פי החלטת מועצת הביטחון 242 על פי הנוסח בו נכתב "משטחים כבושים" ולא על פי הנוסח "מהשטחים הכבושים".
  יו"ר הרשות יאסר ערפאת הודיע מוקדם יותר השבוע כי לא יכריז על הקמת מדינה פלסטינית בנאומו הצפוי בפני העצרת הכללית של האו"ם.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים