שתף קטע נבחר

גדלים הסיכויים שבורג יפנה לבית משפט

מפלגת העבודה עוד רחוקה מהכרעה אך לאחר שמטה בנימין בן אליעזר רשם ניצחון נוסף במוסד לבירור עתירות אנשי מטה בורג שוקלים לפנות לבית-משפט אם עד יום שני לא יוכרז ליו"ר. בינתיים מטה רמון נכנס להילוך גבוה, וביילין דורש ישיבת מרכז שתכריע האם על המפלגה להישאר בממשלת האחדות

עורכי דינו של יו"ר הכנסת אברום בורג נערכים להגיש תביעה לבית משפט הדורשת מהמפלגה להכריז על בורג כעל יושב הראש. זאת במידה וועדת החוקה של המפלגה לא תקבע ביום שני הקרוב בדיון שייערך בנושא כי בורג הוא היו"ר החדש.
בסאגה הבלתי נגמרת של הליך בחירת יו"ר העבודה נרשם היום (ו') נצחון קטן למטה פואד בן אליעזר: המוסד לבירור עתירות של המפלגה קיבל את עתירתו של פואד והורה לוועדת הבחירות, ערכאה שיפוטית נמוכה ממנו, לדון בערעור שהגיש מטהו על תוצאות הבחירות בקלפיות של הישובים הדרוזיים חורפיש וטורען.
באי כוחו של בורג לא הגיעו היום לדיון במוסד לבירור עתירות במחאה על עצם קיומו. היעדרותם של עורכי הדין של בורג זכתה לקיתונות של ביקורת מחברי המוסד. יו"ר המוסד עו"ד שפרה גליק אף איימה: "אני יכולה לתקוע את ההליכים שנה". הצהרה זו עוררה את זעמם של אנשי בורג הכמהים לסיים את ההליכים כמה שיותר מהר. בהודעה שיצאה מלשכת בורג נמסר: "גליק נקטה עמדה חד צדדית והתבטאה פומבית נגד בורג. החלטותייה לאורך החודשיים האחרונים נגועות בחוסר תום לב והתקבלו בחוסר סמכות תוך עקיפת החוק והתקנון של מפלגת העבודה. יש כאן נסיון לגנוב תוצאות בחירות. בכוונתנו להיאבק על חשיפת האמת תוך קיום הליך חוקי מפלגתי על פי התקנון, גם אם נצטרך לפנות לערכאות שאינן משוחדות כדי לקבל דין צדק".
במפלגה יש כבר החושבים ברצינות להביא להחלטת המרכז הצעה לבטל את תוצאות הפריימריז ולהכריז על פרס כעל יו"ר זמני.

ביילין במאמץ להביא ליציאת העבודה ממפלגת האחדות

בתוך כך מקדם ח"כ חיים רמון את תוכניותיו לכיבוש כס היו"ר: לאחרונה התרבו מפגשיו עם מטהו, ואנשיו כבר ערכו חלוקת עבודה על כל סניף ומחוז של המפלגה.
גם יוסי ביילין אינו קופא על שמריו: היום הוא הגיש את למעלה ממאה החתימות הדרושות לכינוס מרכז דחוף, בו הוא מעונין להעלות להצבעה פרישה של העבודה מממשלת האחדות.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
בורג. יחכה עד יום שני
צילום : אביגיל עוזי
צילום עמיקם חורש
בן אליעזר. רשם ניצחון קטן
צילום עמיקם חורש
מומלצים