שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: תכנית ארה"ב כוללת משקיפים בשטחים
  השר הפלסטיני נביל שעת', המלווה את יאסר ערפאת בארצות הברית, טוען כי האמריקנים יציגו את תוכניתם בעוד עשרה ימים - והיא תכלול שיגור של משקיפים לשטחים

  השר לתכנון בינלאומי ברשות הפלסטינית, נביל שעת', אומר היום (ג') כי תוכנית השלום האמריקנית החדשה תכלול שיגור משקיפים בינלאומיים לשטחים. שעת' אמר את הדברים בשיחה שקיים מניו יורק עם העיתון הפלסטיני "אל איאם".
  לדבריו, האמריקנים יודיעו על תוכניתם החדשה בתוך 10 ימים, ורק לאחר מכן ישגרו שליח לאזור. על פי השר הפלסטיני, התוכנית כוללת מספר סעיפים חיוביים, "במיוחד שיגור המשקיפים הבינלאומיים לשטחים הפלסטינים". שעת' הוסיף כי בפגישת ערפאת-פאוול תמך מזכיר המדינה בהקמת מדינה פלסטינית דמוקרטית, שתהיה מסוגלת לחיות לצד ישראל, "ותמך גם בכך שכל נושאי הסדר הקבע יידונו על בסיס החלטות האו"ם וההסכמים החתומים".
  שעת' ציין כי פאוול הודיע לערפאת כי הממשל מתכוון להודיע "בקרוב מאוד" על תוכניתו. "אל איאם" כותב כי כל צוות משרד החוץ האמריקני הנוגע לתהליך השלום השתתף בפגישת פאוול-ערפאת, למעט עוזרו של פאוול, דיוויד סאתרפילד, שהגדיר לפני מספר ימים את האינתיפאדה כטרור מאורגן.
  לדברי השר הפלסטיני "אני מבין את החשש הישראלי מהתוכנית האמריקנית. מה שמפריע לישראלים בתוכנית הוא שיגור המשקיפים הבינלאומיים, והקמת המדינה הפלסטינית ויישום דו"ח מיטשל תוך פתיחת מו"מ מדיני במקביל למתרחש על הקרקע". בדברים אלה רומז שעת' כי אין לצפות שהאינתיפאדה תיפסק כליל, כדרישת הישראלים לחידוש רשמי של המו"מ המדיני.
  "אל איאם" כותב כי סעודיה מילאה תפקיד חשוב ביותר בדחיפת האמריקנים להכריז על תוכניתם. בינתיים חלוקים הפלסטינים אם ההכרזה על התוכנית החדשה תסלול את הדרך לפגישה בין בוש לערפאת.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים