שתף קטע נבחר

בן אליעזר לבורג: מוכן לבחירות בזמן הקרוב

אולם יו"ר הכנסת מעדיף לקיים את הבחירות רק בעוד כשנה. ובינתיים, בכירים במפלגה טוענים כי אין אפשרות חוקית לפסול את תוצאות הפריימריס ובן עמי ורמון מפתיעים: מתנגדים לביטול הבחירות

שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, הציע היום (ד') ליו"ר הכנסת, אברהם בורג, לקבוע יחד איתו את התאריך לפריימריס במפלגת העבודה.
בן אליעזר לא אוהב את רעיון הבחירות החדשות, אבל הוא מוכן לערוך אותן בתוך כחודש עד שישה שבועות – פרק זמן קצר בהרבה מזה שמסכים לו בורג.
בעבודה אמרו היום כי "בן אליעזר לחוץ ממהלכי בורג שיובילו ליציאה מהממשלה". ההערכה היא כי דיאלוג בין השניים לא יוביל לפתרון מוסכם ובורג יעדיף את המסלול שבחר בימים האחרונים: הישענות על מזכ"ל המפלגה רענן כהן ועל הצעתו למרכז לקיים בחירות חוזרות בתוך כשנה.
בינתיים, מוזמן בורג לפגישה אצל השר פרס, כשזה יחזור מחו"ל ושר הביטחון יקיים מחר מפגש עם ראשי הסניפים של המפלגה.

ציר נגד מינוי פרס

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמרו היום כי הם מתנגדים למינויו של השר שמעון פרס לתפקיד היו"ר זמני של מפלגת העבודה עד לעריכת פריימריס חדשים. השניים החלו לפעול לסיכול הרעיון אותו הציע מזכ"ל המפלגה, השר רענן כהן. יש לציין כי ח"כ אופיר פינס משתעשע ברעיון היו"ר זמני, ויציע ככל הנראה את עצמו לתפקיד אם תעלה אפשרות שכזו.
ח"כ אבי יחזקאל, ראש מטה בורג, העביר היום בקשה למזכ"ל העבודה להוריד מסדר יומה של ישיבת המרכז הקרובה הצעה למועד חדש לבחירות לראשות המפלגה. יחזקאל מאמין שבורג ובן אליעזר צריכים "לקבוע את הכללים ביניהם", הן לגבי מועד הפריימריס והן לגבי אופיו. השר בן אליעזר שוחח היום כמעט עם כל חברי הכנסת של מפלגת העבודה ולטענת מקורביו רבים מהם מתנגדים למינוי פרס כיו"ר זמני למפלגה.

רמון ובן עמי מתנגדים

חברי הכנסת חיים רמון ושלמה בן עמי טענו היום כי זה לא חוקי שהמרכז יחליט על ביטול תוצאות הפריימריס ועל עריכת בחירות חדשות.
רמון אגב העביר לפני כמה שבועות, דרך מתווכים, הצעה ליו"ר הכנסת אברום בורג ובה קרא להקפיא את תוצאות הבחירות ולהליכה לבחירות חדשות בעוד כשנה.
אנשי בורג טוענים כי בן אליעזר פנה אליהם היום במטרה לשתף פעולה לקביעת תאריך חדש לבחירות חדשות אך כמובן שבלשכת בן אליעזר מכחישים לחלוטין.
במטה בורג החלו לעבוד על ההצעות לתיקון שיטת הפריימריס ובהן: מוסד מפקח אחד על הבחירות ומוסד אחד שידון בערעורים באם יהיו כאלה. עדיין לא ברור האם מרכז המפלגה הקרוב שיתכנס ב-22 בחודש ידון בכל נושא הבחירות הפנימיות בעבודה. בחודשיים הקרובים מתוכננות שלוש ישיבות מרכז, שתיים בנושא המדיני ואחת בנושא תקציב המדינה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
ציר חוסם פרס. בורג
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום עמיקם חורש
משכנע חכי"ם. בן אליעזר
צילום עמיקם חורש
מומלצים