שתף קטע נבחר

ח"כ איתן הגיש מועמדות לוועדה למינוי שופטים

חלק מחברי העבודה והליכוד שכנעו את ח"כ איתן להתמודד על תפקיד נציג הכנסת בוועדה למינוי שופטים כדי לסכל את בחירתו של המועמד השנוי במחלוקת ח"כ יגאל ביבי. בחירת הנציג תתקיים בכנסת ביום שני

הפתעה של הרגע האחרון: ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) הודיע היום (ה') על רצונו להתמודד על תפקיד נציג הכנסת בוועדה למינוי שופטים, זאת לאחר שהוצע לו בעבר לעשות זאת והוא סירב.
ביום שני אמורה הכנסת לבחור את נציגה לוועדה לבחירת שופטים. עד אתמול היו שלושה מועמדים לנציגות הכנסת בוועדה: דוד טל מש"ס, אופיר פינס מהעבודה ויגאל ביבי מהמפד"ל. למרות ששר המשפטים מאיר שטרית הביע בו תמיכה, ח"כ ביבי הינו מועמד שנוי במחלוקת כיוון שהוא נחשב לאחד ממבקריו החריפים ביותר של בית המשפט העליון והוא אף מקדם הצעת חוק לכינון בית משפט לחוקה, מעשה הרסני לדעת נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק.
בלשכת שר המשפטים חוששים שההתפתחות האחרונה תסבך את העניינים. השר שטרית הציע מלכתחילה לח"כ איתן להתמודד על התפקיד. ח"כ איתן סירב אולם לאחר מסע שכנועים של ח"כ פינס וחברי כנסת נוספים, הודיע איתן ליו"ר הקואליציה, זאב בוים, על ההתמודדות. פינס והאחרים התערבו בנושא מתוך כוונה לסכל את בחירתו של ח"כ ביבי לוועדה.
פינס ואנשי העבודה אינם מעוניינים בבחירת ביבי בשל דעותיו, אך בליכוד היו רבים שתמכו בבחירתו כצעד בונה אמון בין הליכוד והמפד"ל, לקירוב המפלגה הממאנת להיכנס לקואליציה.
ח"כ פינס אמר היום כי אם איתן יתמודד, הוא עצמו יסיר את מועמדותו כדי לסייע לאיתן. גם יו"ר הקואליציה בוים מבטיח כל סיוע אפשרי למתמודד החדש: "מהרגע שמיקי שינה את דעתו, הקואליציה כולה תעמוד אחריו על מנת להבטיח את בחירתו. מדובר בהחלטה טובה ובמועמד ראוי אשר עשוי להיות מוסכם גם על גורמים רבים מקרב חברי הכנסת של האופוזיציה".
כך או אחרת, במפלגת האופוזיציה, המפד"ל, לא מתרגשים: ח"כ שאול יהלום כבר הודיע חגיגית כי "החברות בוועדה לבחירת שופטים היא שלנו".
יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, הודיע כי הוא מתכוון לכבד את הנוהג המקובל לפיו שני נציגי הכנסת בוועדה למינוי שופטים, מגיעים האחד משורות הקואליציה והשני משורות האופוזיציה. שריד לא הודיע במי מארבעת המועמדים יתמוך, אולם ציין כי הקואליציה מצידה כיבדה את הנוהג כאשר הורתה לחבריה להצביע בעד ח"כ אמנון רובינשטיין (ממרצ) כחבר בוועדה למינוי שופטים, וכעת תבחר האופוזיציה את אחד מחברי הקואליציה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יתמודד. ח"כ איתן
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים