שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ערפאת: "שעת החופש והעצמאות מתקרבת"
  יו"ר הרשות נשא נאום מיוחד לרגל ציון 13 שנה ל"הצהרת אלג'יר", שבה הכריז על הקמת פלסטין. ערפאת הדגיש כי "הדם הפלסטיני שנשפך לא יהיה לשווא" והודה למדינות ערב על תמיכתן

  "שעת החופש והעצמאות לעמנו, לאדמתנו ומקומותינו הקדושים מתקרבת", כך אמר יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בנאום מיוחד שנשא היום (ה') לרגל יום השנה ה-13 להכרזת העצמאות הפלסטינית באלג'יר. הוא הבהיר כי העם הפלסטיני נחוש להקים את מדינתו הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים.
  ערפאת, שדיבר ברמאללה ונאומו שודר בטלויזיה הפלסטינית, ציין כי הסכם השלום חייב להתבסס על החלטות האו"ם ועל נסיגה ישראלית מלאה לקווי 67'. לדבריו, אירועי השבועות האחרונים בעולם מוכיחים שיש קונצנזוס בעולם והוא שהמדינה הפלסטינית הוא הבסיס לפתרון צודק ושלום ויציבות בכל האזור. ערפאת הדגיש כי "הדם הפלסטיני שנשפך לא יהיה הפקר ולא יהיה לשווא".
  יו"ר הרשות אמר כי הפלסטינים דבקים באסטרטגית השלום שעליה הכריזו. הוא אמר כי המדינה הפלסטינית, שהוכרזה לפני 13 שנה, מוכרת על ידי מדינות רבות בעולם. לדבריו, התמיכה העולמית הזו במדינה הפלסטינית התקבלה אודות למאבקו של העם הפלסטיני ולאמונתו בצדקת עניינו.
  "היינו נחושים מול הכיבוש הרשע של אדמתנו ומול נסיונות ההתנחלות השפלים, הנסיון לגרש את עמנו והנסיון לייהד את ירושלים ולפגוע במקומות הקדושים והוכחנו שאנו מוכנים לתת את דמנו ונשמותינו - זוהי ההוכחה לקשר הנצח עם אדמתנו", אמר ערפאת בנאומו.
  יו"ר הרשות בירך את "השאהידים" שנפלו במאבק על החופש והעצמאות והבטיח שלזכרם ימשיכו הפלסטינים לפעול כדי להניף מעל לחומות ירושלים את דגל פלסטין. ערפאת גם בירך את הפליטים במחנות הפליטים שבפזורה ובשטחים ואמר כי הפלסטינים דבקים בפתרון בעית הפליטים על בסיס החלטת האו"ם 194. הוא הודה למדינות ערב ולהמונים בעולם הערבי על תמיכתם בפלסטינים.
  בשטחים ציינו היום את יום העצמאות הפלסטיני באופן מתון יחסית: ברמאללה השתתפו כמה מאות בעצרת שבה קראו הנאומים להמשיך באינתיפאדה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  חגיגות עצמאות בעזה
  צילום רויטרס
  צילום רויטרס
  ערפאת. העצמאות מתקרבת
  צילום רויטרס
  מומלצים