שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה: דחינו עסקה שהציעה ארה"ב
  מזכ"ל חיזבאללה אמר בראיון שאחרי 11 בספטמבר הועברה אליו הצעה של האמריקנים, למחול לחיזבאללה על מעורבותו בטרור, בתמורה להפסקת מעורבותו של הארגון בפעילות נגד ישראל. לדברי נסראללה, דחה את ההצעה "משום שעמדה מאחוריה תוכנית זדונית לחסל את החיזבאללה מבחינה פוליטית"

  מנהיג החיזבאללה, חסן נסראללה, אומר כי ארגונו סירב להצעה אמריקנית חשאית, לפיה ארה"ב תמחל לחיזבאללה על מעורבותה בפיגועים נגד גורמים מערביים, ואילו החיזבאללה מצדו יפסיק לבצע פעולות איבה נגד ישראל.
  בראיון לעיתון הכוויתי "אל-ראי אל-עאם" סיפר נסראללה, כי ההצעה הועברה אליו לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר. "ארה"ב חשבה שנהיה מוכי פחד", אמר נסראללה, "הם באו אלינו בחושבם שיש סיכוי שניתן אחרי 11 בספטמבר מה סריבנו לתת קודם לכן".
  לדבריו, מתווכים אנונימיים הציעו לו "לסלוח לחיזבאללה על עברו", כולל הפגיעה במגורי חיילי המארינס בבירות, שבה נהרגו 241 בני-אדם, ובעקבותיה הוכנס ארגון חיזבאללה לרשימת ארגוני הטרור האמריקנית. בתמורה, חיזבאללה יבחין בין איסלאם לבין "טרוריזם", ימשוך את ידיו מהסכסוך הישראלי-ערבי, ינתק את קשריו עם סוריה ועם ארגוני טרור פלסטיניים, ויעביר לוושינגטון מידע על קבוצות איסלאמיות קיצוניות.
  לדבריו, הוא דחה את ההצעה, "משום שעמדה מאחוריה תוכנית זדונית לחסל את החיזבאללה מבחינה פוליטית".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  נסראללה. תוכנית זדונית לחסל אותנו
  צילום: רויטרס
  מומלצים