שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש ממשלת בלגיה: ללחוץ על הצדדים ליישם את דו"ח מיטשל
  משלחת של ראשי האיחוד האירופי, וביניהם ראש ממשלת בלגיה, שר החוץ הבלגי והממונה על מדיניות החוץ האירופית, הגיעה לביקור במזרח התיכון. אחרי הפגישה עם ערפאת ציין ראש הממשלה הבלגי כי ישנה הזדמנות לחדש את תהליך השלום. היום (א') ייפגשו ראשי המשלחת עם שרון ופרס ויבקשו מישראל לוותר על הדרישה לשבעה ימי שקט בטרם יחודש המו"מ

  משלחת בכירי האיחוד האירופי החלה אתמול (שבת) את ביקורה במזרח התיכון בפגישה בקהיר עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. המשלחת, בראשות ראש ממשלת בלגיה, גי ורהופשטאדט, שר החוץ הבלגי לואי מישל, והממונה על ענייני החוץ באיחוד, חאבייר סולאנה, הגיעה לאזור כדי לקדם את היוזמה האירופית לסיום העימות בין ישראל לפלסטינים ולהשבת הצדדים לשולחן המו"מ.
  ורהופשטאדט אמר אתמול כי האיחוד האירופי והנשיא המצרי מובארק מחזיקים בעמדות זהות באשר ליישומן המהיר של מסקנות דו"ח ועדת מיטשל והשגת הסדר קבע לסיום הסכסוך, שיתבסס על מדינה פלסטינית והבטחת ביטחונה של ישראל. לדבריו, יש ללחוץ הן על ישראל והן על הפלסטינים ליישם את דו"ח מיטשל כצעד ראשון להשגת יציבות באזור.
  אתמול בערב פגשה המשלחת את יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, והיום אמורים ראשיה להיפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, שר החוץ, שמעון פרס, והנשיא משה קצב. ראשי האיחוד ינסו לשכנע את שרון ופרס לוותר על הדרישה הישראלית לשבעה ימי שקט בטרם יחודש המו"מ. לאחר הביקור בישראל ימשיכו נציגי האיחוד האירופי לביקורים בסוריה, לבנון וירדן.
  בתום פגישה בת שעתיים עם נציגי המשלחת, אמר ערפאת כי הוא מייחס חשיבות רבה לשמירה על הפסקת האש, וכי הרשות הפלסטינית עושה את כל המאמצים לשמור על ההסכם והשקט נשמר בשבועיים האחרונים.
  ערפאת פנה לאורח ואמר כי יחד עם זאת הרשות הפלסטינית זקוקה לעזרת האירופים כדי להביא להפסקת מדיניות ההרג, ההרס, הפקעת האדמות ומדיניות ההסלמה המתמשכת של ישראל.
  ורהופשטאדט אמר כי להערכתו הימים האחרונים מוכיחים כי קיימת הזדמנות טובה לחדש את תהליך השלום, תהליך שסופו להסתיים בהסדר קבע שבבסיסו מדינה פלסטינית.
  ברשות הפלסטינית ציינו את חוסר שביעות הרצון בישראל מהביקור של המשלחת האירופית ברשות. כמו כן הזהירו ברשות הפלסטינית את האירופים מפני הנסיונות הישראליים להכשיל כל יוזמה מדינית חדשה.
  סאיב עריקאת, מראשי צוות המו"מ הפלסטיני, אמר כי בנאומו הצפוי השבוע חייב מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, לציין מהם הכלים ההכרחיים ליישום החלטות האו"ם בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים