שתף קטע נבחר

הח"כים החליפו צעקות, המשטרה לא הגיעה לדיון

ועדת הפנים של הכנסת התכנסה לדון בנושא ההתבטאויות של ח"כים ערביים נגד הריסת בתים ובהתבטאותו של ניצב אליק רון נגד המגזר הערבי

ישיבת ועדת הפנים של הכנסת, שאמורה היתה לדון בהתבטאויותיהם של ח"כים ערבים כנגד הריסת בתים, ובהתבטאותו של מפקד מחוז צפון של המשטרה, ניצב אליק רון כלפי ערביי ישראל, פוזרה אתמול בצהריים (יום א') בשל אי הופעתם של נציגי המשרד לביטחון פנים והמשטרה לדיון.
כל חברי הוועדה הביעו את זעמם על היעדרות נציגי המשטרה מהדיון. יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי מש"ס, אמר שזוהי חוצפה, "המשרד לביטחון פנים עסוק במשרד החוץ, השר מטפל בענייני חוץ ונוצרה הפקרות במשטרה". ח"כ טאלב א-סנע אמר כי זהו זלזול בוטה במוסדות הכנסת, ויש לנזוף בגורמים האחראים לכך.
האחדות סביב הביקורת על נציגי המשטרה, היתה הנושא היחיד עליו הסכימו חברי הוועדה. סביב הנושא המרכזי שעמד לדיון התלהטו הרוחות במהרה והפכו מחילופי דברים לצעקות של ממש, עד שבמקום כמעט ופרצה מהומה.
ח"כ זאב בוים (ליכוד) אמר, כי אין כל פגם בהחלטה לזמן לחקירה את חברי הכנסת הערבים בחשד להסתה. הדברים קוממו את ח"כ עיסאם מחול, שצעק לעבר בוים "אתה מגבה פינושה קטן בגליל".
ח"כ דוד אזולאי אמר, שלא יתכן שתוך שעה מורה היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד ח"כ מוחמד ברקה, וח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה תמך בדבריו. ח"כ בוים הביע תמיהה על פשר האהדה המפתיעה לח"כים ערביים. ח"כ ליצמן השיב, כי גם הערבים וגם החרדים שייכים לקבוצות נרדפות ולכן, קמה היום ברית חדשה.
יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי ביקש לסיים את הדיון ושם קץ לחילופי הצעקות. הוועדה החליטה לקבוע מועד חדש לדיון, בו המשטרה תידרש להופיע על-מנת שתציג את עמדתה בנושא שבמחלוקת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
אזולאי. הפקרות במשטרה
אתר הכנסת
צילום: אתר הכנסת
א-סנע. זלזול בוטה בכנסת
צילום: אתר הכנסת
אתר הכנסת
ליצמן. ברית חדשה
אתר הכנסת
מומלצים