שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל קיבלה 42 מיליון דולר פיצויים מעיראק
  תשלום זה הוא רק חלק מסכום הפיצויים הכולל, 75 מיליון דולרים, אותו חויבה עיראק לשלם לישראל עבור נזקי מלחמת המפרץ. מרבית הסכום יועבר לידי המדינה ומקצתו לידי עסקים פרטיים שנפגעו במלחמה

  עיראק העבירה לישראל עד כה 42 מיליון דולרים כפיצוי על נזקי מלחמת המפרץ. כך נמסר היום (א') ממשרד המשפטים. על פי החלטת מועצת הביטחון של האו"ם אמורה עיראק להעביר לישראל סכום פיצויים כולל בסך 75 מיליון דולרים.
  לאחר מלחמת המפרץ החליטה מועצת הביטחון של האו"ם, כי על עיראק לפצות כספית כל מי שנפגע פיזית או כלכלית מהמלחמה. על מנת להוציא לפועל את ההחלטה הוקמה ועדת פיצויים הפועלת בז'נבה. הוועדה מרכזת את תביעות הפיצויים ומחליטה האם לאשרן. בימים האחרונים העבירה ועדת הפיצויים לאו"ם סכום של 40 מיליון דולרים להעברה למדינת ישראל, כחלק מתשלום הפיצויים אותו חבה עיראק לישראל, להוצאות מדינה.
  הוועדה העבירה לישראל סכום נוסף של שני מיליון דולרים, תשלומי פיצויים לעסקים פרטיים בישראל, שנפגעו כלכלית כתוצאה מן המלחמה. שני מיליון הדולרים מיועדים לשבע חברות ישראליות שונות, מתוכן ארבע חברות בתחום התיירות ושתי חברות בתחום הבידור.
  לדברי עורך הדין בני רובין, המרכז את התביעות מטעם משרד המשפטים, תשע חברות ישראליות נוספות הגישו תביעות פיצויים, אך ועדת הפיצויים דחתה את תביעתן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום:אי פי
  סדאם חוסיין. עיראק חוייבה בתשלום פיצויים
  צילום:אי פי
  מומלצים