שתף קטע נבחר

ח"כ יוסי כץ מציע להקפיא את שכר הח"כים

ההצעה הועלתה, על אף שוועדת הכנסת, שהוא עומד בראשה, לא קיבלה המלצות דומות שהציע השופט אלוני. הצעה פופוליסטית? כץ: "אנחנו צריכים לשמש דוגמא"

ח"כ יוסי כץ מהעבודה, יו"ר ועדת הכנסת, יגיש הצעה להקפיא את שכר חברי הכנסת למשך שנה, ביום ג' הקרוב. זאת, לאחר שהתברר כי שכר הח"כים אמור לעלות ב-3%, בשל עליית השכר הממוצע במשק.
"לא ייתכן כי במצב הקשה שאליו נקלע המשק, לא נטה אוזן קשבת לרחשי הציבור ונעלה את שכרנו, בעוד אלפי אזרחים נשארים חסרי עבודה", אומר כץ. לדבריו, "העלאה כזו אינה ראויה מבחינה מוסרית וציבורית. לא די בהצהרות, אנחנו צריכים לשמש דוגמא ולנקוט במעשים".
ח"כ כץ הודיע במכתב לחברי הכנסת על הצעתו וביקש את תמיכתם. עם זאת, יש להזכיר כי הוא ושאר חברי ועדת הכנסת ידעו על ההעלאה הצפויה בשכרם מזה מספר חודשים, לאחר שהוועדה החיצונית לבדיקת שכר הח"כים, בראשות השופט אלוני, התריעה על כך בקיץ האחרון.
הוועדה המליצה לח"כים להצמיד את שכרם למדד, ולא לשכר הממוצע במשק, כדי למנוע את העליה הצפויה בשכרם, אך ועדת הכנסת לא קיבלה את ההמלצות והשופט אלוני התפטר.
יוזמה אחרת שתעלה מחר (יום ב') להצבעה בקריאה טרומית היא הצעת החוק להעלאת הפנסיה של ח"כים חדשים. על ההצעה חתומים כ-30 חברי כנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
ח"כ יוסי כץ. המלצות אלוני לא, הקפאה כן?
צילום גלי תיבון
מומלצים