שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון יזומן לבית המשפט בבלגיה
  העיתון הבלגי "לה סואר" מפרסם שראש הממשלה יזומן להופיע בפני בית המשפט הבלגי ב-28 בנובמבר. שרון אינו צפוי להופיע

  בית המשפט בבלגיה זימן את ראש הממשלה אריאל שרון, להופיע בפניו ב-28 בנובמבר בבריסל, במשפט שמתנהל נגדו בגין אחריותו לטבח בסברה ושתילה בלבנון. כך מפרסם העיתון הבלגי "לה סואר".
  במועד שאליו יזומן שרון אמור בית המשפט למסור את החלטתו בשאלה האם התלונה נגד שרון קבילה. הזימון אמור להימסר לשרון באמצעות שגריר בלגיה בישראל, וילפרד גינס. שרון אינו צפוי להופיע בפני בית המשפט בבלגיה.
  גורם במשרד החוץ הבלגי אמר הערב כי שגרירות בלגיה בישראל אמורה לשלוח לשרון את ההזמנה בקרוב. במועד אליו זומן שרון להעיד, אמור בית המשפט למסור את החלטתו בשאלה אם התלונה נגד שרון, שאינו צפוי להופיע בפני בית המשפט בבלגיה, אכן תידון במשפט.

  הניצולים הגישו את התביעות

  ביולי השנה הגישו 21 קרובי משפחה של פלסטינים שנטבחו בסברה ושתילה שתי תביעות נגד שרון בבלגיה. התובעים הסתמכו על חוק שנתקבל בבלגיה ב-1993, המתיר העמדה לדין של אזרחים זרים בגין פשעים נגד האנושות.
  בספטמבר החליט שופט שלום בבלגיה, הממונה על בדיקת התיק, להשעות זמנית את החקירה, והעביר לבית המשפט לערעורים את ההחלטה באשר לשאלה האם ניתן להעמיד את שרון לדין.
  בישראל קיוו כי בסך יסתיים ההליך נגד שרון, אולם בראשית אוקטובר נודע כי הפרקליטות הבלגית פנתה לבית המשפט הפרוצדורלי במדינה וביקשה לבחון אם אכן למערכת המשפטית במדינה סמכות לדון בתביעה נגד שרון. ללשכת שרון נודע על כך רק בסמוך לדיון, שנקבע ל-3 באוקטובר. עורכי דינו של ראש הממשלה השיגו דחייה ל-28 בנובמבר, ובית המשפט צפוי לזמן את שרון למועד זה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים