שתף קטע נבחר

"אין לילדים של דרעי מקום סביב השולחן בכלא"

בישיבת ועדת הפנים של הכנסת עם גונדר חיים שמולביץ' מהשב"ס שטחו חברי הכנסת את טענותיהם נגד תנאי מאסרו של אריה דרעי. שמולביץ' אמר שדרעי יכול להגיש בקשה לצאת הביתה בראש השנה

ועדת הפנים תסייר בכלא מעשיהו כדי לעמוד מקרוב על תנאי מאסרו של אריה דרעי. כך הוחלט היום (יום א') בישיבת ועדת הפנים של הכנסת, שהתכנסה לדון בזכויות הביקור של חברי כנסת בבתי כלא.
הדיון היום היה המשך של דיון בנושא, שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת הכנסת, בו הוחלט על הקמת ועדה מיוחדת שתבדוק את מכלול ביקורי חברי הכנסת בבתי כלא בכלל, ובמעשיהו בפרט.
בדיון השתתף היועץ המשפטי של שירות בתי הסוהר, גונדר חיים שמולביץ', שענה לשאלותיהם של חברי הכנסת. יו"ר הועדה, ח"כ דוד אזולאי, אמר בתחילת הדיון כי הוא מבקש לעסוק בנושא העקרוני ולא הספציפי, אך בסופו של דבר נסוב הדיון כולו סביב עניינו של האסיר אריה דרעי, והתנאים להם הוא זוכה.
הוועדה ביקשה מגונדר שמולביץ' לקבל פירוט של ביקורי חברי כנסת אצל אסירים מפורסמים אחרים. ח"כ דוד טל טען, כי "בכל הנוגע לש"ס, הנורמה השלטונית משתנה", ולכן ברצונו להשוות את מספר הביקורים שזוכה להם אריה דרעי, לעומת אסירים אחרים בעבר ובהווה.
בנוסף, ביקשו חברי הוועדה לזמן את אריה דרעי לדיון בוועדת הפנים, אך גונדר שמולביץ' טען כי אישור כזה יצריך נימוק, מדוע אין יכולה הוועדה להגיע לכלא מעשיהו.
חברי הכנסת התייחסו לכל הסוגיות שעלו עד כה, בהקשרו של אריה דרעי. בנושא המעבר לכלא חרמון, אמר שמולביץ' שדרעי חזר בו מרצונו לעבור לכלא זה. ח"כ מלול שאל אם ישנן האזנות לתוכן שיחותיו של דרעי עם ח"כים שבאים לבקרו, ונענה בשלילה. ח"כ דוד טל טען כי אינו מאמין שאין ציתותים.
חברי הוועדה שטחו את טענותיהם על תנאי הכליאה של אריה דרעי, דוד טל שב ואמר כי מדובר בצינוק 'לפי הגדרות כלא ארבע'. ח"כ דוד אזולאי מחה על העובדה שתשעת ילדיו של דרעי אינם יכולים לשבת יחד סביב שולחן הביקורים הערוך ל-5 מבקרים בלבד, ונאלצים לעמוד, וכן ביקש להאריך את זמן הביקור למשפחה, בשל העובדה שלדרעי יש 9 ילדים.
שמולביץ' טען, שבמסגרת ביקורי משפחה ניתן לזמן עד שלושה מבוגרים, ואת הילדים, וכי דרעי יוכל "להמיר" כל אחד משלושת המבוגרים בכל אדם שיחפוץ, ח"כ או ידיד. בנוסף, מחה ח"כ אזולאי על החיפוש שנערך בחפציה של יפה דרעי ועל גופה, וכי לטענתו נאלצה להסיר את כיסוי ראשה.
שמולביץ' הוסיף, כי הרב עובדיה יוסף יזכה לבקר אצל דרעי תחת מכסת אנשי דת.
ח"כ מלול התעניין אם קיים סיכוי שדרעי יוכל לקבל חופשה מהכלא לרגל ראש השנה.
גונדר שמולביץ' אמר בתגובה כי כל אסיר יכול להגיש בקשה לחופשה שתידון בוועדה של שירות בתי הסוהר.
בסיום הדיון קרא היו"ר דוד אזולאי לכל הח"כים לנצל את זכותם לבקר בכלא מעשיהו ולעמוד מקרוב על תנאי הכליאה שם, והודיע על כוונת הועדה לסייר בכלא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
אזולאי. בואו למעשיהו
אתר הכנסת
אתר הכנסת
מלול. מה יהיה בחג?
אתר הכנסת
ארכיון ידיעות אחרונות
דוד טל. מדובר בצינוק
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים