שתף קטע נבחר

הליכוד: שרון ונתניהו מעדיפים לדחות את הבחירות לוועידה

ראש הממשלה אמור לקבוע עם יו"ר מרכז הליכוד, צחי הנגבי, מועד לכינוס מרכז המפלגה, בו ייקבע תאריך לבחירות לוועידת המפלגה. אלא שגם שרון אינו מעוניין בבחירות כרגע כדי שלא "להזיז" חברים מתפקידיהם וגם נתניהו זקוק לתוספת של זמן

ראש הממשלה אריאל שרון והשר צחי הנגבי, המשמש כיו"ר מרכז הליכוד, אמורים להיפגש בקרוב ולקבוע מועד לכינוס מרכז המפלגה, אשר בו אמורים חברי המרכז להחליט על מועד לבחירות לוועידת המפלגה ולמועצות הסניפים.
מאחורי הפרטים הפורמליים הללו מסתתרים אינטרסים, הפעם משותפים, ליו"ר המפלגה המכהן שרון וליו"ר הקודם בנימין נתניהו. אף אחד מהם אינו מעוניין בבחירות חדשות לוועידה כעת. שרון – מחשש שחברי המרכז ינקמו בו על עריכת בחירות חדשות והזזתם מתפקידיהם ונתניהו – כי עדיין לא הגיעה השעה לדעתו.
לכן, הסבירו אתמול (ג') אנשי שרון, הוא אינו ממהר להיפגש עם הנגבי, ואם כן, הוא יקבע לוח זמנים לקיום ההליכים המתבקשים על פי חוקת המפלגה לתאריכים ארוכי טווח – כינוס מרכז בתוך כחצי שנה, בחירות לוועידת הליכוד בעוד כשנה ובחירות ליו"ר המפלגה בעוד שנה וארבעה חודשים.
גם לאנשי נתניהו לא אצה הדרך. הם מעדיפים בחירות לוועידה ולראשות המפלגה באותו התאריך.
הגורם השלישי במשוואה, יו"ר המרכז צחי הנגבי, אינו ממהר אף הוא עם הבחירות. הנגבי הזכיר כי למרות שהבחירות לוועידה היו אמורות להתקיים מזה זמן רב, והמצב הנוכחי בליכוד אינו חוקי, בחירות לוועידה הן טלטלה לתנועה. כאשר היא בשלטון היא עלולה להיפגע וכאשר היא לא בשלטון – היא עלולה להיפגע יותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
רוצה עוד זמן. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים