שתף קטע נבחר

"שרון מלאך? בעיני העולם הערבי הוא דיקטטור צמא דם"

דיון בכנסת על תוכנית הסאטירה בטלוויזיה של אבו דאבי, הפך לוויכוח קולני בין חברי כנסת ערבים לחברי כנסת מהימין. "שרון הוא המפלצת", אמרו הערבים. "אלה דברים אנטישמיים", טענו בימין

דיון שנערך אתמול (ג') במליאה על אנטישמיות ועל תוכנית הסאטירה המשודרת בתחנת הטלוויזיה של אבו דאבי, הפך לוויכוח קולני בין חברי הכנסת הערבים לחברי הכנסת מהימין. בתוכנית נראית דמותו של ראש הממשלה שרון שותה דם של ילדים ערבים.
ח"כ אחמד טיבי חולל סערה כאשר אמר כי "התדמית של אריאל שרון בעולם הערבי היא פי עשר יותר גרועה ממפלצת". חברי הכנסת שאול יהלום וזבולון אורלב האשימו אותו באנטישמיות ובשותפות להסתה. בתגובה אמר טיבי כי המקור לתדמית של שרון בעולם הערבי היא תוצאה של העבר: "זה בא מקיביה, זה בא מיחידה 101, זה בא מהריסת בתים על יושביהם והריגת אזרחים. שרון הוא מלאך? הערבים צריכים לראות אותו כמלאך? בעיני העולם הערבי הוא דיקטטור צמא דם".
חברי הכנסת מהימין קראו להוריד את טיבי מהבמה, אך זה השיב: "זו דעתי עליו. זאת דעת העולם הערבי". לאחר מכן אמר טיבי כי בפרוטוקול הכנסת חלה טעות וכי הוא לא אמר כי זו דעתו על שרון, "אבל זה לא רחוק ממה שאני חושב".
טיבי אמר עוד כי "אפשר להתווכח עם הרמה האמנותית של הקטע בטלוויזיה, אבל לקחת את זה כתלונה לאו"ם? אין כאן שאלה. הרי מה זה סאטירה וקריקטורה אם לא הקצנה והגזמה של מציאות קיימת?".
"בתפקיד המפלצת והאדם מתחלפים העמים. פעם העם היהודי היה אדם ושליטים רודנים אחרים צמאי דם היו המפלצת. היום תדעו לכם שהעם הפלסטיני הוא האדם במשוואה, ושרון הוא המפלצת" אמר ח"כ עיסאם מח'ול.
"אלה דברים אנטישמיים", צעק ח"כ זבולון אורלב, "אוי לכנסת ישראל שיכול לעמוד ח"כ ולומר דברים אנטישמיים". ח"כ שאול יהלום קרא לעבר מח'ול "חשפת את פרצופך האמיתי".
יו"ר הישיבה יהודית נאות סירבה לתביעת חברי הכנסת מהימין להוריד מדוכן הנואמים את הדוברים הערבים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
הקצנה של מציאות. דמותו של שרון בסאטירה
צילום ערוץ 2
מומלצים