שתף קטע נבחר

עובדיה מעדיף את פרס

המפלגות החרדיות נהנות מהערפל סביב המרוץ לנשיאות. הן לא יחשפו את הקלפים עד לרגע האחרון.

למרות שבחדרי חדרים מדברים במפלגות החרדיות על תמיכה בשמעון פרס, נראה כי ש"ס ויהדות התורה לא יודיעו על תמיכתן עד סמוך מאד למועד ההצבעה. הרב עובדיה יוסף ימצה עד תום את העליות לרגל לביתו ברחוב הקבלן, אך לא יצא בהודעת תמיכה גורפת באחד המועמדים. יתכן גם שיורה על חלוקת קולות חברי הכנסת של ש"ס בין שני המועמדים. עם זאת, בשורה התחתונה, יאפשר מנהיגה הרוחני של ש"ס את בחירתו של שמעון פרס. הודעה מוקדמת וברורה עשויה לצאת רק אם יתברר כי נצחונו של פרס מובטח. העובדה שקצב הוא מועמד מזרחי תקשה עוד יותר על הרב עובדיה יוסף, מנהיג הקשוב מאד לקהלו הימני והמזרחי, להצהיר על תמיכה בשמעון פרס, זאת למרות החיבה האמיתית שלו כלפי מועמד העבודה.
רבני יהדות התורה לא יצהירו על תמיכה פומבית באחד המועמדים גם בסמיכות למועד ההצבעה, אלא יסתפקו בהוראה שקטה במי לתמוך. גם חלוקה באופן ההצבעה בין שני פלגי יהדות התורה היא אפשרות קיימת. במקרה כזה יתמכו בפרס שלושת חברי הכנסת של אגודת ישראל – שמואל הלפרט, יעקב ליצמן ומאיר פרוש, שאביו, חבר הכנסת לשעבר הרב מנחם פרוש, פועל להשפיע גם על ש"ס שתתמוך בפרס.
בשיחה שקיים השבוע עם הרב עובדיה יוסף טען פרוש האב כי כבר התקבלה החלטה של הרבנים על תמיכה בפרס. לעומתם שני חברי הכנסת של דגל התורה, משה גפני ואברהם רביץ, יקבלו, קרוב לוודאי, הוראה מהרבנים הליטאים לתמוך בקצב.

לפנייה לכתב/ת
זום 77
אליהו ישי - שר העבודה והרווחה בממשלת ברק - עם הרב ע
זום 77
מומלצים