שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טיבי לפלסטינים: האינתיפאדה שלכם תנצח
  ynet מביא ציטוטים מדברי חבר הכנסת אחמד טיבי בפגישה שנערכה עם יאסר ערפאת ובכירי הרשות הפלסטינית. קיומה של הפגישה, שבה השתתף בכיר בחזית העממית, נחשף לראשונה ב-ynet בשבוע שעבר. טיבי אמר לפלסטינים: "הכיבוש הישראלי הוא הכיבוש האחרון, אל תיכנעו לו"

  פרסום ראשון: "האינתיפאדה שלכם תנצח את הכיבוש שלהם. הכיבוש הישראלי הוא הכיבוש האחרון ואל תיכנעו לו. אתם מנהלים מלחמת עצמאות צודקת ושרון חייב להבין זאת או שהוא ייפול כמו אחרים שקדמו לו ונפלו" – כך אמר ח"כ אחמד טיבי לבכירים פלסטינים במהלך ארוחה שהתקיימה ביום רביעי שעבר ברמאללה.
  הארוחה החגיגית התקיימה בעקבות פגישה שקיימו טיבי וח"כ מוחמד ברקה עם יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת. ynet חשף בשבוע שעבר כי בפגישה עצמה השתתף גם עבד א-רחים מלוח, סגן מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין, הארגון שאנשיו רצחו את השר רחבעם זאבי ז"ל.
  בארוחה השתתפו בכירים פלסטינים נוספים, ביניהם תאופיק טיראווי, מפקד המודיעין הכללי הפלסטיני בגדה, חוסיין א-שייח, מראשי התנזים של הפת"ח ופעילי פת"ח ואינתיפאדה בולטים.
  גורם פלסטיני שהשתתף בפגישה סיפר ל-ynet כי ח"כ טיבי העלה על נס את האינתיפאדה העממית וציין כי זהו כלי לגיטימי של הפלסטינים במאבק לשחרור. טיבי גינה בחריפות את רצח הילדים הפלסטינים בידי "חיילי הכיבוש הישראלי", כדבריו, וגינה בחריפות את מדיניות החיסולים.
  הוא הוסיף ואמר לראשי ההנהגה הפלסטינית כי האינתיפאדה ככלי שחרור "היא לא רק זכותכם אלא היא חובתכם, כדי להשתחרר מהכיבוש בדרך לשלום ולמדינה הפלסטינית העצמאית".
  הגורם מציין כי טיבי אמר כי השלום הוא האינטרס של שני העמים, אך חזר שוב ושוב על המשפט כי "האינתיפאדה העממית שלכם תנצח את הכיבוש שלהם". הוא הוסיף ואמר כי "ההתנחלויות הן סרטן שיש לעקור אותו".
  הגורם הפלסטיני הביע פליאה על המתקפה שנוהלה בישראל נגד הח"כים טיבי וברקה. לדבריו, אם הישראלים אינם מגלים סובלנות כלפי הח"כים שלהם, "משמעות הדבר היא שהדמוקרטיה הישראלית בבעיה גדולה".
  בתגובה לפניית ynet, סירב ח"כ טיבי להתייחס לדברים. דובר תנועת תע"ל, עו"ד אוסמה סעדי, אמר ל-ynet כי טיבי אומר את אותם דברים מעל לכל במה, כולל מעל בימת הכנסת. ח"כ ברקה סרב להתייחס לדברים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  טיבי. האינתיפאדה תנצח
  צילום: גלי תיבון
  צילום רויטרס
  ערפאת. פגישה ברמאללה
  צילום רויטרס
  מומלצים