שתף קטע נבחר

לראשונה: תוקם ועדת שרים לקידום מעמד האשה

לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, הודיע מזכיר הממשלה, גדעון סער על הקמת ועדת שרים לקידום מעמד האשה. כמו כן הצהיר ראש הממשלה על מחויבותו לתגבור התקציב ב-2002 למען טיפול באלימות במשפחה ומניעתו

לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים החל היום (א'), עסקה הממשלה בישיבתה השבועית בעיקר בנושא זה ובנושא הסחר בנשים.
מזכיר הממשלה, גדעון סער, הודיע כי אושרה ההחלטה להקים ועדת שרים לקידום מעמד האשה, שבראשה תעמוד שרת החינוך, לימור לבנת. "זאת הפעם הראשונה בתולדות המדינה שמוקמת ועדת שרים לקידום מעמד האשה", אמר סער, שגם יזם את הקמת הוועדה. בוועדה יהיו חברים בין היתר השרים דליה איציק, ציפי לבני, עוזי לנדאו ובניימין בן אליעזר.
"אלימות נגד נשים היא תופעה מחפירה ויש לפעול לשרשה בכל האמצעים ובאופן תקיף. זהו קודם כל מאבק ערכי שמחייב את הצבתו במרכז תשומת הלב הציבורי", אמר ראש הממשלה ופירט את פעילות הממשלה בנושא עד כה. "אחרי בחירתי הנחיתי להעביר באופן מיידי 2.5 מיליון שקל למאבק באלימות במשפחה והדבר בוצע. בפעם הראשונה הממשלה נושאת באופן מלא בעלות המקלטים לנשים מוכות בסך של 3.6 מיליון שקל. תקציבים הועברו גם למרכזים למניעת אלימות במשפחה. הבטחתי לתגבר את התקציב בנושא ב-2002 ובכוונתי לוודא שהדבר יבוצע".
במהלך הישיבה נתן שר המשפטים מאיר שטרית דיווח גם על המאבק בחקיקה נגד הסחר בנשים. על פי ההערכות שניתנו בישיבה, מדובר במאות נשים שנפלו קורבן לסוחרי נשים והוכרז על מספר מהלכים המתבצעים כדי להילחם בתופעה. בין היתר הוקם בשנה שעברה, על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, צוות בין משרדי, בראשות משטרת ישראל, כמו כן פועלת ועדת חקירה פרלמנטרית בראשות ח"כ זהבה גלאון, שהגישה דו"ח ביניים עם המלצות מפורטות לבדיקה.
סער ציין עוד כי ועדת השרים לחקיקה עומדת לאשר ארבע הצעות חוק פרטיות בנושא. שר המשפטים הדגיש בדיון את השינוי בגישת מערכת בתי המשפט, בעיקר בית המשפט העליון, ואת היחס המחמיר הבלתי מתפשר לגבי נושא עבירות הסחר בנשים לצורך העסקתן בזנות, בעקבות השינוי החקיקתי בהגדרת העבירה, שהעונש המירבי עליה עומד כעת על 16 שנות מאסר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
יזם הקמת ועדה. סער
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים