שתף קטע נבחר

ההתלבטות בעבודה: צוות בדיקה או בחירות חדשות

מטות הבחירות של בנימין בן אליעזר ואברהם בורג מתכוננים לישיבת המרכז ביום ה', בה יוחלט אם יתקיימו בחירות חדשות תוך שנה או אם צוות משפטי מיוחד יבדוק את הערעורים לגבי תוצאות הבחירות בחלק מהקלפיות

מטות בורג ובן אליעזר מגבירים את ההיערכות לקראת ישיבת המרכז שתתקיים ביום ה', במהלכה תובא להצבעה החלטת ועדת החוקה של המפלגה - לבדוק על ידי צוות משפטי מיוחד את הערעורים על תוצאות הבחירות ב-46 קלפיות.
למרות שההצעה עדיין לא התקבלה, יו"ר הצוות המשפטי החדש, עו"ד אמנון לורך, שלח היום (א') מכתב לעורכי דינם של שני המטות וביקש מהם "לסיים ביעילות את העבודה", כלשונו, ולהעביר עד יום ו' הקרוב את תמצית הטיעונים של כל מטה על תוצאות הבחירות. על פי המכתב, ביום א' הבא, יקדיש הצוות המשפטי יום שלם לבירור הטיעונים וייתכן שעוד באותו היום יודיע אם יש לערוך פריימריז חדשים בחלק מהקלפיות.
ההצעה כאמור עדיין לא התקבלה ומאחר שבמטה בורג מתנגדים אליה בחריפות, מתכוון בורג להצטרף להצעה שיציעו מספר ראשי מחוזות וחוגים פוליטיים בתנועה, שתובא לישיבת המרכז ביום ה' תחת הכותרת "להציל את העבודה".
על פי ההצעה, המרכז יטיל על לשכת מפלגת העבודה ועל המזכ"ל לגבש תאריך לבחירות חדשות בעוד כשנה, תוך תיקון הליקויים בשיטה הקיימת, ויישום מסקנות ועדה משפטית שתקום בשיטה החדשה. עוד על פי ההצעה: עד לישיבת המרכז הבאה יביא מזכ"ל המפלגה להתנהלות המפלגה עד לבחירות הבאות. כמו כן ישנה דרישה כי ההצבעה במרכז תהיה חשאית.
הצעה זו זהה להצעת מזכ"ל העבודה, רענן כהן, שהודיע כי לא יוכל להביא אותה בשמו לישיבת המרכז, בשל מחויבותו כמזכ"ל המפלגה לתמוך בהצעת ועדת החוקה, שהיא מוסד מפלגתי.
למרות הודעת כהן, המתמודד בנימין בן אליעזר זעם לאחר שלטענתו ראה בישיבת הממשלה כי כהן מנסה לשכנע את שרי המפלגה לתמוך בהצעה. "כהן צריך להתפטר, כך לא נוהג מזכ"ל מפלגה. הוא חייב לתמוך בהחלטת מוסד מפלגתי כמו ועדת החוקה", אמרו מקורביו של בן אליעזר, התומך בהחלטת ועדת החוקה.
הערב התקיימה ישיבה של ראשי הסניפים במפלגה, אותה יזם ח"כ איתן כבל, ושם הוחלט לתמוך בהצעת ועדת החוקה, בתנאי שהצוות המשפטי יסיים את עבודתו בתוך שבועיים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מתנגד לצות הבדיקה. בורג
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום עמיקם חורש
בעד צוות הבדיקה. בן אליעזר
צילום עמיקם חורש
מומלצים