שתף קטע נבחר

'שרון יוצא לארה"ב למרות שתקציב הנסיעה לא אושר'

ועדת הכספים לא אישרה את תקציב הנסיעה, בסך שני מיליון שקל, לאחר שיו"ר הוועדה ח"כ ליצמן החליט להקפיא את העברות הכספים עד שיועברו מיליוני שקלים לישיבות. ח"כ פריצקי: האם שרון מתכוון לעקוף את הוועדה?

ראש הממשלה אריאל שרון יוצא לביקור בארה"ב למרות שוועדת הכספים לא אישרה את תקציב נסיעתו, בסך 2 מיליון שקלים. כך טוען ח"כ יוסי פריצקי (שינוי).
בשבוע שעבר הגיעה אל ועדת הכספים של הכנסת בקשה ממשרד ראש הממשלה להעביר 2 מיליון שקלים עבור נסיעתו הקרובה של שרון לארה"ב. אלא שבינתיים החליט יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), להקפיא את כל העברות הכספים עד שיועברו מיליוני שקלים לישיבות החרדיות. לפיכך, לא אישרה ועדת הכספים את העברת שני מיליון השקלים עבור נסיעתו של שרון.
פריצקי כתב לחשבת משרד ראש הממשלה, סימה פישר, כי "במצב שנוצר איני יכול להבין כיצד מתעתד ראש הממשלה לצאת לארה"ב. אבקש לדעת האם בכוונת ראש הממשלה לעקוף את ועדת הכספים של הכנסת ולצאת לארה"ב בכל זאת, למרות שסכומים עבור נסיעתו לא אושרו", כתב פריצקי לחשבת משרד ראש הממשלה.
חברי ועדת הכספים אף מתחו ביקורת על עלות הנסיעה הגבוהה. ח"כ אבשלום וילן ממרצ אמר כי בתקופת ממשלת ברק העבירה ועדת הכספים סכום של מיליון שקלים לנסיעה לארה"ב, והוא אינו מבין מדוע "קפץ" סכום הנסיעה במאה אחוזים. "שני מיליון שקלים זה מוגזם בהחלט", אמר ח"כ וילן.
מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "ביקור שרון בארה"ב והפגישה עם הנשיא בוש הוא אחד הביקורים החשובים ביותר שקיים רה"מ מאז ומעולם. עלויות הביקור גבוהות מכיוון שהן כוללות הוצאות אבטחה וטיסה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. ביקורת על סכום הנסיעה
צילום איי פי
מומלצים