שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  היועצים של ברק מתגייסים לסייע לישראל
  ג'יימס קארוויל וסטנלי גרינברג, שני יועציו לשעבר של אהוד ברק, מציעים להקים מרכז הסברה ישראלי חדש בארה"ב, שימומן מכספי נדבנים יהודים וממשלת ישראל. מחר הם ייפגשו עם עומרי שרון ואנשי משרד החוץ כדי לנסות ולשכנע אותם בנחיצות הפרויקט

  שניים מהיועצים האמריקנים לשעבר של ראש הממשלה הקודם אהוד ברק, גי'ימס קארוויל וסטנלי גרינברג, מציעים להקים מרכז הסברה חדש לישראל בארה"ב. כך נחשף היום (ד') בגל"ץ.
  השניים יגיעו מחר (ה') לארץ וייפגשו עם עומרי שרון, בנו של ראש הממשלה, ועם אנשי משרד החוץ, כדי לדון בעניין. זאת, לאחר שכבר לפני שבועיים נפגשו השניים עם עומרי שרון. לפי הצעתם, המרכז החדש ימומן מכספי נדבנים יהודים ומתקציב ממשלת ישראל.
  הפנייה לקארוויל וגרינברג נעשתה על ידי קבוצת צעירים ישראלים המתגוררת בארצות הברית ואשר אינה מעוניינת להיחשף, שהקימה עמותה בשם "פרסיז'ן מדיה" – עמותה ללא כוונות רווח. הם מוכנים לנדב את כספם ואת כספי יהודים אמריקנים עשירים כדי לשפר את מערך ההסברה הישראלי בחו"ל. בארץ הם יצרו קשר עם עומרי שרון באמצעות טל זילברשטיין ומשה גאון, גם הם יועציו לשעבר של ברק.
  עם משרד החוץ הם יצרו קשר דרך יוסי אולמרט, הנמצא בימים אלה בשליחות הסברה מטעם משרד החוץ בארה"ב.
  זו לא הפעם הראשונה ששמם של גרינברג וקארוויל מתקשר להסברה ישראלית בחו"ל. בתקופת ממשלת ברק עלה הרעיון להשתמש בהם להסברה ישראלית בחו"ל, רעיון שלא יצא לפועל בשל נפילת הממשלה.
  השניים מעוניינים בתמיכה הממשלתית הכלכלית למרכז ההסברה כדי שהוא לא יפעל במנותק מממשלת ישראל ויזכה לגיבויה. מחר בבוקר הם ייפגשו עם מנכ"ל משרד החוץ אבי גיל וסמנכ"ל ההסברה גדעון מאיר.
  לדברי מאיר, "אם הם באים להפריט את ההסברה תשובתנו תהיה מנומסת בסגנון בריטי אמריקני", כלומר תשובה שלילית. עם זאת הוא הוסיף כי "אנחנו נפגשים אתם מתוך נקודת ההנחה שהם רוצים להציג משהו חדשני. אנחנו פתוחים לכל רעיון חדש שיכול לשפר את תדמיתה של מדינת ישראל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום דודו פריד
  עומרי שרון. היועצים האמריקנים ייפגשו עמו
  צילום דודו פריד
  מומלצים