שתף קטע נבחר

פרשת אינדיק: חיבר את מחשבו הנייד לאינטרנט

גורמים בממשל האמריקני מוסרים גם ששגריר ארצות הברית בישראל נהג לקחת מסמכים מסווגים לביתו, וכי נהג לכתוב מידע מסווג על המחשב הנייד בזמן שהיה במקומות ציבוריים

גילויים חדשים בפרשת אינדיק: גורמים בממשל האמריקני טוענים כי שגריר ארצות הברית בישראל, מרטין אינדיק, העתיק חומרים מסווגים למחשב נייד לא מסווג, איתו נהג להתחבר לאינטרנט.
לדבריהם, נהג אינדיק לקחת מסמכים מסווגים לביתו, וכן הקליד מידע מסווג על המחשב הנייד בזמן שהיה במקומות ציבוריים - דוגמת טיסה במטוס לא ממשלתי. אינדיק, החשוד כי התרשל בשמירה על חומרים סודיים, הושעה למעשה מתפקידו בזמן שמשרד המדינה מברר את העניין.
גורם נוסף אמר כי כבר כשהיה עוזר מזכירת המדינה, ננזף אינדיק לאחר שלא השגיח כללי הבטיחות. דובר משרד המדינה מוסר שהמקרה של אינדיק הוא הפעם הראשונה בה נשלל הסיווג הבטחוני של שגריר אמריקני.
פרשיית אינדיק מזכירה לאמריקנים את המקרה בו היה מעורב הראש הקודם של ה-CIA, ג'ון דויטש. כל הסיווגים הבטחוניים של דויטש נשללו ממנו לאחר שאחסן חומרים סודיים על מחשבים בלתי מסווגים בביתו. גם מחשבים אלה היו מחוברים לאינטרנט, ובמשרד ההגנה חששו שהאקר היה יכול לפרוץ למחשבים ולזכות בגישה לחומר הסודי. עם זאת, מדגישים במחלקת המדינה, כי גם במקרה של אינדיק כמו בזה של דויטש, לא עלו חשדות לריגול ולא נתגלו עדויות כלשהן שהחומר המסווג דלף.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
כבר ננזף בעבר. אינדיק
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים